Wizualizacja 3D znajduje szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach. Opiera się ona na przestrzennym odtwarzaniu objętości wybranego obiektu, czyli jego renderowaniu. Technologia ta pozwala na przygotowanie w pełni trójwymiarowych projektów, których podstawę stanowi siatka z odpowiednio rozmieszczonymi punktami.

Data dodania: 2021-01-08

Wyświetleń: 505

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

OPIS, INFORMACJA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wizualizacja 3D i jej zastosowanie

Wizualizacje 3D

Tworzenie wizualizacji pozwala nie tylko na generowanie trójwymiarowych obiektów, ale również ich animowanie - wprawianie w ruch, nadawanie określonej prędkości oraz kreowanie efektownych prezentacji. Technologia ta wykorzystywana jest zarówno w produkcji filmowej, jak i technice budowlanej, inżynierii technicznej oraz medycynie. Wizualizacje 3D dają możliwość zaprezentowania procesu produkcji danego obiektu, zasad jego funkcjonowania od wewnątrz czy zachodzących w nim procesów bez konieczności wykorzystania fizycznego produktu. W ten sposób na ekranie komputera wykreować można praktycznie dowolne obrazy w pełnym trójwymiarze, niezależnie od potrzeb i wymagań inwestora.

Tworzenie wizualizacji trójwymiarowych

Wizualizacje 3D na szeroką skalę wykorzystywane są w wielu dziedzinach projektowania i budowania, usprawniając i przyspieszając te procesy. Wynika to z możliwości dowolnej modyfikacji wymiarów, faktury, kolorystyki, położenia czy przekroju renderowanego obiektu. W ten sposób da się łatwo zmienić np. umeblowanie, wykończenie czy układ projektowanych pomieszczeń. Technologia ta pozwala też na obejrzenie wnętrza z perspektywy pierwszej osoby, a nawet odbycia wirtualnego spaceru po wykreowanym otoczeniu.

Wizualizacja 3D obiektów

Trójwymiarowe wizualizacje bardzo często wykorzystuje się w marketingu, jako graficzne odwzorowanie rzeczywistych obiektów. Technologia ta pozwala na uzyskanie idealnej formy przedstawianych produktów, ponieważ odwzorowuje ona nawet najdrobniejsze detale - włącznie ze sposobem załamania się światła i cieni na danej powierzchni. Tak realistyczne wizualizacje spotkać można np. w katalogach online i na stronach www, a także w drukowanych reklamach, prezentacjach, billboardach czy w filmach promocyjnych.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena