W 2001 roku miała miejsce premiera jednej z kultowych dziś gier strategicznych na PC, jaką była Twierdza. Dzieło firmy Firefly Studios zabierało nas do średniowiecznej Anglii. Kraj ten ogarnęła wojna domowa. Ojciec naszego bohatera opowiedział się po stronie króla. 

Data dodania: 2020-12-27

Wyświetleń: 985

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Podczas wyprawy na rokowania padł on jednak ofiarą zasadzki, a my cudem uchodzimy z życiem wraz z garstką lojalnych żołnierzy. Tak też zaczyna się cała kampania składająca się z 21 misji. Musimy zatem odbudować armię i wyruszyć na odbijanie kolejnych prowincji, aż dokonamy zemsty. W grze zajmować się musieliśmy zarówno kwestiami ekonomicznymi, jak i militarnymi. Konieczne było zbudowanie tytułowej twierdzy, konkretnych budynków, aby wykonać powierzone nam zadania.

Są takie gry, na które miłośnicy dobrej zabawy czy emocji czekają od dawna. W kasynach cenione są choćby nowe gry 777 za darmo, a na pecetach kolejne części kultowych tytułów. W styczniu 2021 roku ma się ukazać Twierdza: Warlords. Wiele osób oczekuje bowiem tej gry z nadzieją, że wróci ona do korzeni, które uczyniły ją niezwykle popularną w naszym kraju.

W 2002 roku pojawił się samodzielny dodatek do gry o nazwie Krzyżowiec i to on de facto zyskał największą popularność i status wśród graczy. Tym razem przenosimy się na Bliski Wschód, do Ziemi Świętej, gdzie będziemy mogli toczyć pojedynki między Krzyżowcami a armią Saladyna. Choć sama rozgrywka jest tutaj podobna, to jednak wprowadzono zupełnie nowe jednostki, bronie, obiekty, przez co gra zyskała na atrakcyjności. W grze oprócz kilkunastu historycznych misji znajdują się także 2 kampanie po 50 i 30 misji o charakterze PvE. Gra ta doczekała się także modyfikacji Extreme, gdzie znacząco zwiększono mapy, jak i limity na ilość posiadanych żołnierzy.

Niestety zarówno Twierdza 2, jak i 3 okazały się o wiele gorszymi grami, które nie spotkały się raczej z uznaniem graczy. Nieco lepiej zaprezentowała się Twierdza: Krzyżowiec II, jednak w większości przypadków zebrała średnie oceny. Widać jednak, że gracze przyzwyczaili się do klasycznego systemu rozgrywki i nowe rozwiązania mijają się z ich oczekiwaniami.

Nadchodzą Władcy Wojny

Światełkiem w tunelu ma być gra Stronghold: Warlords. Ma to być w założeniu spin-off całego cyklu, który tym razem przeniesie akcję na Daleki Wschód. Dzieło FireFly Studios pierwotnie miało ukazać się we wrześniu tego roku, jednak z powodu pandemii premiera została przesunięta na styczeń przyszłego roku. Twierdza: Warlords ma dać nam dostęp do dawnych cywilizacji i państw obecnych w Azji między III wiekiem przed naszą erą a początkiem XIII stulecia. Będziemy mogli pokierować cesarstwem Chin, Japonią rządzoną przez Szogunów czy też mongolskimi wojownikami. Jak w oryginale mamy obserwować akcję z lotu ptaka. Naszym zadaniem będzie wykonywanie poszczególnych misji, które będą przede wszystkim polegać na rozbudowie twierdzy, wojska, walce z przeciwnikami. Nowością ma być tu możliwość kierowania jednocześnie kilkoma władcami, z których każdy dysponuje innymi umiejętnościami oraz może zostać przydzielony do konkretnej prowincji, części twierdzy. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to być może zyskamy wreszcie Twierdzę, która nawiąże do klasyki z początku XXI wieku. Produkcja ta już znajduje się w bibliotece między innymi Steam, gdzie można ją dodać do listy życzeń. Odkryta ma zostać 26 stycznia, zaś pewnie kilka dni wcześniej poznamy pierwsze recenzje ekspertów.Uwaga: treść zawiera łącza lub odniesienia do hazardu, a to może być niebezpieczne, ponieważ hazard niesie ryzyko uzależnienia się i poniesienia strat finansowych. Pamiętaj, że każda gra wiąże się z możliwością utraty pieniędzy i z wywołaniem szkodliwych dla psychiki skutków. Bądź odpowiedzialny!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena