Wirtualna asystentka bierze na swoje barki wszystkie zadania, które są bezpośrednio powiązane z prowadzeniem firmowego biura. Jest to kwestia bardzo ważna, kiedy prowadzisz własną i zarazem jednoosobową działalność gospodarczą oraz, gdy dużo podróżujesz po świecie w sprawach biznesowych.

Data dodania: 2020-10-12

Wyświetleń: 976

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

5 powodów, dla których potrzebujesz wirtualnej asystentki

Kim jest wirtualna asystentka?

Wirtualny asystent lub wirtualna asystentka jest osobą wykonującą takie same czynności (telefonowanie do Klientów, umawianie spotkań biznesowych, wypełnianie dokumentów oraz ich korekta itd.) jak osoba fizyczna w roli pracownika (biurowej sekretarki). Oczywiście omawiany tutaj pracownik w przeciwieństwie do pracownika stacjonarnego wykonuje powyższe czynności zawodowe na rzecz swojego pracodawcy za pośrednictwem Internetu. 

Kolejną różnicą między asystentką wirtualną a zatrudnioną na stałe sekretarką jest forma ich pracy. Podczas gdy sekretarka pracuje cały czas, tak jak my, wirtualna asystentka wykonuje dla nas ściśle określony pakiet zadań w określonym czasie. Jak więc widać jest to dodatkowy atut pozwalający nieco zaoszczędzić. Poniżej znajdziesz 5 powodów, dla których warto zatrudnić wirtualną asystentkę!

  1. Elastyczny czas pracy:

Jak już zostało wspomniane, wirtualnego asystenta/wirtualną asystentkę można zatrudnić na dowolnie wybrany przez siebie okres Przykładowo może to być: jedna godzina, sześć godzin, cały dzień, kilka dni bądź kilka tygodni lub tylko kilkanaście miesięcy. Nienormowany czas pracy to zdecydowana zaleta!

  1. Znacznie mniejsze koszty zatrudnienia pracownika

Ze względu na formę pracy i zatrudnienia możliwe jest uzyskanie oszczędności, gdyż wirtualnej asystentce płacimy za poświęcony nam czas/wykonane zadania, a nie stałą pensję, jak to jest w przypadku osoby zatrudnionej na etat w naszej firmie.

  1. Brak obowiązkowych szkoleń pracownika online

Z reguły taka osoba posiada nieodzowne i stosowne umiejętności, do samodzielnego prowadzenia firmowego biura i reprezentowania Twojej  firmy na zewnątrz (wśród Klientów, a także ewentualnych współpracowników biznesowych). Zresztą asystenci zatrudniani przez Internet mają dość wszechstronną wiedzę z zakresu marketingu, wiedzą jak obsługuje się system CRM (w wielkim skrócie: informatyczny system zarządzania sprzedażą), CMS, (jakim jest np. WordPress). Jednocześnie osoby pracujące na tym stanowisku zaznajomione są z nowoczesną technologią, dzięki której potrafią one w dość szybkim tempie tworzyć:  projekty graficzne, przygotowywać ważne tłumaczenia dokumentacji, czy dokonywać korekty istniejących już dokumentów (edytowania tekstu dokumentach oraz nie tylko), a także mogą zajmować się wystawianiem/ korektą Twoich faktur (przy wykorzystaniu gruntownej znajomości programów płacowo-księgowych) i wiele innych rzeczy wobec Twojej firmy.

  1. Oszczędność czasu i wysoka efektywność w pracy 

Wirtualna asystentka lub wirtualny asystent to wysokowydajni pracownicy, którzy doskonale znają się na swoim fachu. Osoby te samodzielnie załatwiają bieżące firmowe sprawy. Dzięki temu Ty jako szef nie musisz osobiście umawiać się z Klientami oraz wykonywać wiele innych rzeczy niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania firmy. To ogromna oszczędność Twojego czasu, zwłaszcza wobec czasochłonnych czynności związanych z priorytetowym ustalaniem – kolejkowaniem zadań, w stylu: od czego dzisiaj zacząć pracę, do których Klientów najpierw zadzwonić, napisać itp. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że jako szef jedynie podpisujesz dokumenty oraz zatwierdzasz bądź odrzucasz m.in. umówione spotkania, ot cała filozofia.

  1. Brak przymusowego tworzenia lub wynajmu dodatkowych powierzchni dla lokali biurowych

Twoja firma nie musi wynajmować i aranżować dodatkowej przestrzeni, aby później przeznaczyć ją na biuro, ponieważ wirtualna sekretarka posiada własne pomieszczenie pracownicze oraz wykonuje pracę na własnym sprzęcie, wraz z jego niezbędnym dodatkowym wyposażeniem.

Znasz już zalety wynajęcia wirtualnej asystentki, to teraz warto, byś zastanowił się, gdzie jej szukać. Jedną z firm, które proponują wysokiej jakości rozwiązania jest Brella, dzięki której możesz bez problemu skorzystać z usług wirtualnej asystentki.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena