Oleje hydrauliczne wykorzystywane są w celu zapewnienia właściwego dziania napędów hydraulicznych. Stosuje się je w wielu branżach, między innymi w przemysłowej, czy rolniczej. Na rynku dostępne są różne ich rodzaje. Jak dopasować właściwy olej hydrauliczny? 

Data dodania: 2020-09-18

Wyświetleń: 648

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Oleje hydrauliczne - kiedy stosować?

Właściwe działanie urządzeń przemysłowych, czy też maszyn rolniczych wymaga odpowiedniej dbałości. Istotna jest tu między innymi właściwa eksploatacja, czyszczenie, ale także stosowanie profesjonalnych olei hydraulicznych. To niezwykle ważne, gdyż taki rodzaj oleju warunkuje prawidłowe działanie napędów i układów hydraulicznych takich sprzętów. Dokładniej mówiąc, jego zadaniem jest smarowanie elementów metalowych, co umożliwia ich sprawną pracę oraz pozwala na uniknięcie wielu awarii. W przeciwnym razie bowiem wszystkie te detale ulegałyby szybkiemu zużyciu, a co najgorsze mogłyby się przegrzać. Warto mieć jednak na uwadze, że w sklepach dostępne są różne rodzaje oleju i tylko dobrze dopasowany pozwoli nam odpowiednio zadbać o nasze urządzenia. 

Jaki olej hydrauliczny wybrać? 

Wybór olejów hydraulicznych jest obecnie naprawdę bardzo duży. Do najpopularniejszych i najczęściej stosowanych należą przede wszystkim te mineralne. Wśród nich na wyróżnienie zasługuje szczególnie olej hydrauliczny hl 46, który przystosowany jest do naszych warunków klimatycznych, ale także te o oznaczeniach HV i HLP. Niemal równie często ze sklepowych półek znikają również oleje syntetyczne.

Zanim dokonamy zakupu, koniecznie dowiedzmy się, na co powinniśmy zwrócić uwagę, by dobrze dobrać produkt. Musimy pamiętać bowiem, że każdy rodzaj oleju przystosowany jest do innych warunków pracy, biorąc pod uwagę szczególnie temperaturę oraz ciśnienie. W celu ułatwienia sobie zakupów możemy kierować się przy wyborze trzema najważniejszymi kryteriami. Koniecznie sprawdźmy informacje o parametrach dotyczących lepkości i gęstości płynu, a także temperatury zapłonu oraz płynięcia. 

Gdzie kupić olej hydrauliczny? 

Olej hydrauliczny powinien być przede wszystkim dobrze dopasowany do urządzenia oraz warunków, w jakich będzie wykorzystywany. Jak już wiemy, wybór wśród tych produktów jest bardzo duży. Jednocześnie pojawia się jednak pytanie, gdzie można kupić taki olej? To wbrew pozorom wcale nie takie proste zadanie. Stacjonarnie, są one teoretycznie dostępne na przykład na stacjach paliw. Dostaniemy je jednak jedynie na tych największych. Dlatego też znacznie lepiej będzie skorzystać ze sklepu internetowego. W sieci znajdziemy zróżnicowane produkty, w atrakcyjnych cenach.  

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena