Baterie łazienkowe to niepozorne elementy wystroju wnętrza, które jednak wyraźnie przyciągają wzrok na tle kafelków lub innego pokrycia ściany. Nic zatem dziwnego w tym, że coraz więcej osób zwraca baczną uwagę na ich wzornictwo. Eleganckie baterie nadają szyku i charakteru całemu pomieszczeniu. 

Data dodania: 2020-08-26

Wyświetleń: 525

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Propozycje wykończenia wystroju łazienki poprzez jakościowe baterie łazienkowe.

Z daleka, na pierwszy rzut oka mogą sprawiać wrażenie niemal identycznych. A jednak właśnie to jakiego rodzaju i w jakim stylu baterię ostatecznie wybierzemy zdecyduje o klimacie całej łazienki. Ponieważ każda łazienka, tak jak jej właściciel, jest wyjątkowa – także dobór baterii zależy od indywidualnych preferencji. Istnieją różne propozycje wykończenia łazienki przy użyciu armatury i w internecie znaleźć można wiele inspiracji w tym zakresie. Każda łazienka jest jednak całkowicie inna i wymaga indywidualnych decyzji przy doborze baterii kranowych.

    1. Ekskluzywna armatura łazienkowa i co ją wyróżnia

Obecnie mamy do wyboru nie tylko baterie wykonane z najwyższej jakości surowców. Występują coraz częściej w nietuzinkowej kolorystyce. Przede wszystkim mnogość ich kształtów oraz funkcji przyprawia o zawrót głowy. Niezależnie od tego czy matowa, czy też ta na wysoki połysk armatura po prostu zachwyca a jej różne wzory i modele idealnie wkomponowują się w każdy styl i kolorystykę wnętrza. Możemy zatem wybierać pomiędzy nieco bardziej łagodnie, łukowato wykończonymi albo tymi o zaostrzonych krawędziach. Ekskluzywna armatura łazienkowa występuje zarówno w ciepłych jak i w zimnych odcieniach. Dla zwolenników nowoczesności – najczęściej z mieszaczem. Dla miłośników tradycji – z dwoma kurkami, osobno od ciepłej i osobno od zimnej wody. Naturalnie ten drugi typ będzie adekwatny nie tylko do łazienek w stylu retro. Ponadto warto wiedzieć, czy chcemy aby cała bateria była widoczna na zewnątrz ściany, czy jedynie jej niezbędne w elementy. Najlepiej samemu dokładnie obejrzeć różne rodzaje baterii kranowych (https://terme.pl). Najczęściej chcemy aby w naszych wnętrzach panowała harmonia. Baterie w różnych stylach rzadko pojawiają się w związku z tym jednocześnie przy różnych elementach wyposażenia tej samej łazienki. Zdecydowanie warto od razu inwestować po prostu w:

    • Zestawy baterii łazienkowych przejaw harmonijnej elegancji

Podczas dobierania baterii do swojej łazienki trzeba zwrócić uwagę nie tylko na walory estetyczne pojedynczych modeli. Oprócz tego powinny dobrze się ze sobą komponować, a zatem – pochodzić z tej samej serii od tego samego producenta. Łatwo jest skusić się na wzór baterii umywalkowej, który podoba się już na pierwszy rzut oka. Warto sprawdzić jednak, czy dostępne są jej odpowiedniki w zależności od potrzeb: do wanny lub prysznica oraz bidetu. 

    • Baterie natryskowe dla minimalistów i dla wymagających

Baterie do prysznica zazwyczaj połączone są z klasycznym wężem i tak zwaną słuchawką. Nie wymagamy od nich zbyt wiele, ponieważ prysznic bierze się szybko w przeciwieństwie do długich, relaksujących kąpieli. Nie przywiązujemy szczególnej wagi do ich dodatkowych funkcji. Jednak to właśnie dodatkowe udogodnienia usprawniają szybką kąpiel pod prysznicem. Warto zwracać na nie uwagę przy wyborze baterii. Na przykład chromowany zestaw prysznicowy z elementami bieli i z termostatem pozwoli połączyć walory wizualne z praktycznymi. Aby się o tym przekonać – najlepiej wypróbować go na własnej skórze. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena