Zakup gotowych mebli kuchennych nie zadowoli każdego. Bardziej wymagające osoby szukają rozwiązań dedykowanych, dopasowanych idealnie do ich potrzeb. Czasami nietypowe wymiary wnętrza wręcz wymuszają stworzenie projektu. Jeśli marzysz o meblach na wymiar, a w dodatku lubisz majsterkować, wystarczy niewielka pomoc, by te marzenia zrealizować.

Data dodania: 2020-04-14

Wyświetleń: 451

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak samodzielnie zrobić meble na wymiar do swojej kuchni?

Projekt kuchni na wymiar

Zacznij od dokładnego projektu zagospodarowania przestrzeni. Możesz skorzystać z pomocy doświadczonego projektanta, który podpowie wiele ciekawych rozwiązań, o których być może nie masz pojęcia. Inspiracje znajdziesz też w internecie, gdzie wiele osób dzieli się swoimi autorskimi projektami. Łącząc pomysły i wykorzystując je w kreatywny sposób, stworzysz oryginalną zabudowę, dopasowaną idealnie do swoich wymagań i potrzeb.

Docinanie i oklejanie płyt meblowych

Skąd jednak wziąć płyty do samodzielnego złożenia mebli? Jeśli chcesz zdobyć je tanio i szybko, warto zwrócić się do jednej z dużych firm, które mają centra obróbcze CNC. Z ich usług korzystają nie tylko klienci indywidualni, ale też na przykład małe stolarnie, które nie mają na tyle rozbudowanych maszyn. Wystarczy, że zrobisz listę z liczbą płyt i ich dokładnymi wymiarami, a dostaniesz je gotowe - docięte i oklejone.

Montaż - samodzielnie lub z pomocą fachowców

To jednak jeszcze nie koniec, ponieważ pozostaje kwestia montażu mebli. Skręcenia ich poszczególnych elementów, połączenia w całość i zamontowania w pomieszczeniu. Jeśli masz doświadczenie w podobnych pracach, na pewno poradzisz sobie sam. Jeżeli ilość mebli i ich skomplikowana budowa Cię przerasta, możesz skorzystać z pomocy fachowców. Niektóre firmy, oferujące docinanie płyt, mają w ofercie także montaż mebli. Wtedy nie musisz martwić się o nic - dostajesz wszystko w atrakcyjnej cenie i zrobione profesjonalnie i solidnie.

Samodzielne wykonanie mebli kuchennych na wymiar nie musi być trudne. Wykorzystaj możliwości, jakie daje rynek i zleć niektóre etapy pracy profesjonalistom. Dzięki temu oszczędzisz pieniądze i czas, a zyskasz personalizowane meble - takie, których nie ma nikt inny.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena