Fotografia ślubna opisuje Waszą historię. Każdy ślub to inna historia, a rola fotografa to zapisanie tych pięknych i niecodziennych chwil na fotografii. Wszystkim zależy na tym żeby album ślubny był bezcenną pamiątką w rodzinnych archiwach. W czasie ślubu wykonywane są dziesiątki zdjęć, które w późniejszym terminie trzeba odpowiednio przechować. 

Data dodania: 2020-02-25

Wyświetleń: 754

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Gdzie i jak przechowywać zdjęcia?

Niezapomniane chwile w życiu i najważniejsze momenty warto uwieczniać. Pamięć ludzka nie jest na tyle doskonała żeby wszystko spamiętać a więc warto fotografować te ważne dni. Przechowywanie zdjęć może być na nośniku cyfrowym lub tradycyjnie w albumie.

Jak przechowywać zdjęcia?

Najwięksi miłośnicy i zapaleńcy z aparatem fotograficznym w dłoni wykonują tysiące zdjęć, które trzeba przechować. Jednym z sprawdzonych sposobów jest nośnik cyfrowy taki jak płyta CD, pendrive lub dysk twardy. Niestety życie płata figle i nośnik cyfrowy może ulec uszkodzeniu,a zdjęcia przepadną. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą tradycyjne albumy na zdjęcia.

Tradycyjny sposób przechowywania zdjęć w albumie ma swoje plusy. Nie trzeba godzinami wyszukiwać odpowiedniego zdjęcia., nie zużywa się energii elektrycznej z postaci uruchamiania komputera. Warto zadbać o prawidłowe przechowanie zdjęć W estetycznym i praktycznym albumie. Album można w każdej chwili otworzyć i mamy pewność, że znajdziemy w nim potrzebne zdjęcia.

Na rynku dostępnych jest wiele wariantów tradycyjnych albumów na fotografie. Bogate zdobienia i personalizowane grawery na okładkach zapewnia z albumu element dekoracyjny. Albumy mogą posiadać kieszonki foliowe na zdjęcia lub wklejane kartki. Takie rozwiązanie zapewnia trwałość zdjęć i ich właściwe przechowanie.

Na co zwrócić uwagę kupując album na zdjęcia?

Jako zapalony fotograf borykasz się z problemem braku miejsca na zdjęcia. Z pomocą przychodzą albumy, które mogą być różnej wielkości. Albumy z drewnianymi okładkami mogą być dostosowane grawerem do tematyki zdjęć, które znajda się w albumie. Przekładki są wykonane z korka.

Przekładki z kalki są świetną dekoracją albumów, ale są narażone na zagniecenie i przerwanie. Warto wybrać przekładki pergaminowe o stosownej gramaturze. W albumach o większych gabarytach przekładki są bardziej narażone na uszkodzenia dlatego wykorzystywany jest pergamin. Pergamin nie chłonie wilgoci, która powodowałaby falowanie.

Jak przechowywać zdjęcia w domu?

Chcąc długo cieszyć się wysoką jakością zdjęć w idealnym stanie trzeba pamiętać żeby zdjęcia nie były trzymane w pokoju z wysoką wilgotnością i niską temperaturą. Umiarkowany dostęp promieni słonecznych nie zmieni wyglądu zdjęcia.

Zdjęcia np. z sesji ślubnej w albumach przypominają nawet po upływie lat chwile wspaniałe, niezapomniane i ważne. Warto zatem pokusić się o jak najlepsze zdjęcia, lecz nie koniecznie rękoma profesjonalisty. Ważne są również zdjęcia wykonane spontanicznie na przykład aparatem fotograficznym w telefonie. Gromadząc zdjęcia i starannie je przechowując walczymy z zapomnieniem cennych i ważnych chwil w życiu.

Licencja: Copyright - zastrzeżona