Beskid Żywiecki to pasmo górskie drugie co do wysokości w Polsce.

Data dodania: 2020-02-03

Wyświetleń: 1249

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Beskid Żywiecki - Co można zobaczyć i gdzie warto się zatrzymać?

Znajduje się na granicy województwa śląskiego i małopolskiego w polskiej części Karpat. Wyróżnia się również pod względem przyrody. To właśnie tutaj utworzony został Babiogórski Park Narodowy i Żywiecki Park Narodowy.

Atrakcje turystyczne Beskidzie Żywieckim

Wyjątkowe miejsce jakim jest Beskid Żywiecki atrakcje turystyczne, których jest bez liku. Na uwagę zasługuje z pewnością Zamek i Browar w Żywcu oraz drewniana karczma z XVIII wieku w Jeleśnie. Cieszy oko także tradycyjna ludowa zabudowa i nadal obecne w życiu codziennym góralskie obyczaje. Jedną z najbardziej popularnych miejscowości jest Zawoja, która znajduje się u stóp Babiej Góry. Znajduje się tutaj mnóstwo szlaków turystycznych – pieszych i dla rowerzystów. Do najtrudniejszych zaliczany jest żółty szlak Perć Akademików, ale godne uwagi też są czerwone Główny Szlak Beskidzki oraz Worek Raczański.

Do woli można się napawać pięknymi widokami, malowniczym krajobrazem, gdzie królują górskie potoki, rośliny i zwierzęta. Tutaj czas płynie inaczej, troszkę wolniej i napawa refleksjami. Może dlatego, że góry są tak tajemnicze i mistyczne, a człowiek czuje się wtedy taki maleńki…

Majówka Beskid Żywiecki – to świetny pomysł

Wiosną wszystko budzi się do życia, a człowiek zabiera chęci do obcowania z naturą i przebywania na świeżym powietrzu. Majówka w Beskidzie Żywieckim to wspaniały pomysł na regenerację sił. Na wypoczynek udać się mogą zarówno zakochane pary, które wspaniale spędzą wspólnie czas na szlaku oraz innych atrakcjach turystycznych. Jak również rodziny z dziećmi, które mogą liczyć na nocleg świetnie wyposażonych hotelach jak https://www.dworekgoralski.pl/ . Rodzice będą mogli odpocząć i się zrelaksować. Beskid Żywiecki spa dla każdej mamy to najlepszy sposób, aby się odprężyć i odpocząć od codziennych obowiązków. Dla dzieci również przewidziane są liczne atrakcje. To wspaniałe miejsce i niezwykle urokliwe, a warto oderwać się od zgiełku miasta i naładować baterie.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena