Styczeń to doskonała okazja do zmian zmian na lepsze. Często zabawie sylwestrowej towarzyszą postanowienia noworoczne, które dotyczą niemal każdej dziedziny życia. Wiele z nich wymaga samozaparcia, czasu i niekiedy pieniędzy, ale przede wszystkim wiedzy. Chcecie zacząć nowy rok w nowym mieszkaniu ale bez stresu? Zapraszamy do lektury.

Data dodania: 2020-01-11

Wyświetleń: 293

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Remont mieszkania nie musi być trudny

Po pierwsze pomysł.

Większość osób myśląc o metamorfozie mieszkania, oczyma wyobraźni widzi kurz, bezowocne dyskusje z ekipą remontową i niekończące się wydatki. A wcale nie musi tak być, wystarczy wiedzieć czego się oczekuje a co zupełnie nie będzie nam odpowiadało. O pomoc można poprosić architekta, zdać się na trendy kreowane przez sklepy wyposażenia wnętrz, poczytać magazyny wnętrzarskie albo samemu poszukać inspiracji w internecie. W sieci istnieje wiele poradników, blogów i portali nakierowanych na remonty i aranżację przestrzeni. Część z nich wspierana jest przez konkretne firmy, inne zaś są subiektywne i nie do końca muszą odzwierciedlać nasze potrzeby i gust. Warto zasięgnąć informacji z portalu który nie tylko informuje ale i poszerza horyzonty.

Określenie potrzeb, upodobań i kosztów.

Gdy już wiemy czego potrzebujemy, co nam się podoba i ile to kosztuje możemy zweryfikować wydatki z naszym budżetem. Niezwykle pomocny będzie moodboard, jest to tablica inspiracji (może być duża kartka) z planem pomieszczenia do metamorfozy, wraz z doczepionymi inspiracjami. Mogą to być wycinki z gazet, kawałki tkanin, zdjęcia wydrukowane z internetu, zdjęcia naszych mebli i dodatków które chcemy zachować. Mówić krótko, wszystko ujęte w jednym miejscu. 

Czasami na tym etapie okazuje się że wydatki nas przerastają, i zapewne pierwszą myślą jest odłożenie tego w czasie, ale dzięki moodboard można zweryfikować plany. Remont, o ile nie jest koniecznością związaną z np. wymianą elektryki, da się zamienić na metamorfozę. Zamiast kupować nowe meble tapicerowane można zlecić obicie starych, wymienić dywan czy zmienić kolor jednej ściany.

Dobra ekipa to sukces murowany.

Jak widać dobra organizacja to połowa sukcesu, drugą połową jest dobra ekipa remontowa. Niekoniecznie musi być to firma budowlana która winduje ceny analogicznie do lat doświadczenia, ale lepiej nie zdawać się na tzw. złotą rączkę. Wybierając majstrów dobrze sugerować się opiniami znajomych, najlepiej mając możliwość samodzielnej weryfikacji ich pracy. Cena i szybkość prac to ważne elementy, jednak koniecznie muszą one iść w parze z estetyką wykonania, wszak na dzieło pozostawione przez speców, będziemy musieli codziennie patrzeć.

Licencja: Creative Commons