Geometryczne formy wydają się współczesnym wynalazkiem, ale królowały już w latach 60 - tych i 70 - tych ubiegłego wieku. 

Data dodania: 2019-12-17

Wyświetleń: 307

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Nowoczesne i geometryczne - wnętrza

Szczególnie popularne były wtedy motywy trójkątów, rombów i heksagonów, które wracają w bardziej minimalistycznej formie do łask w postaci pięknych tapet geometrycznych, które potrafią bardzo oryginalnie ożywić wnętrze i zaakcentować indywidualny styl aranżujących.

Geometryczne formy wydają się współczesnym wynalazkiem, ale królowały już w latach 60 - tych i 70 - tych ubiegłego wieku. Szczególnie popularne były wtedy motywy trójkątów, rombów i heksagonów, które wracają w bardziej minimalistycznej formie do łask w postaci pięknych tapet geometrycznych, które potrafią bardzo oryginalnie ożywić wnętrze i zaakcentować indywidualny styl aranżujących.

Jak stworzyć idealną aranżację z wykorzystaniem geometrycznych wzorów?

Koła, trójkąty, romby, paski, kwadraty, plastry miodu - wybór tapet geometrycznych jest ogromny i odpowiednio dobrane sprawdzą się one w każdym pomieszczeniu, od sypialni, po łazienkę. Jaśniejsze tapety powiększą i ożywią wnętrze, z kolei ciemniejsze pomniejszą je i nadają całości przytulności i elegancji.

Wzór geometryczny na tapecie skomponuje się świetnie z modnymi ostatnio naturalnymi surowcami, takimi jak drewno, miedź, szkło, czy kamień. Jednak świetnie odświeży również starsze meble, również te, pamiętające czasy PRL (są od kilku sezonów bardzo modne!). Tapety we wzory będą komponować się dobrze zarówno z białymi, jak i kolorowymi ścianami, dlatego też warto zastosować je we wnętrzach minimalistycznych i skandynawskich, gdzie świetnie urozmaicą przestrzeń, nie zabierając miejsca. Sprawdź najciekawsze wzory tapet geometrycznych w sklepie z tapetami 4wall.pl

Geometria w salonie, sypialni lub kuchni

Salon jest miejscem, w którym spędzamy bardzo dużo czasu, ale pełni on również funkcję reprezentacyjną, dlatego można tutaj zaszaleć z tapetami geometrycznymi. Mamy tutaj zazwyczaj do dyspozycji sporą przestrzeń, dlatego można zastosować odważne wzory i kolory, ponieważ nie przytłoczą one wnętrza.

W sypialni możemy postawić na drobny deseń tapety, albo użyć jej na jednej, dwóch ścianach, np. za i na przeciwko łóżka. Kolory powinny być harmonijne i stonowane, by nie pogarszać jakości odpoczynku.

Mogą one znaleźć zastosowanie zarówno w aranżacji skandynawskiej, jak i każdej innej. Z uwagi na to, że kuchnia często jest dość małym pomieszczeniem, można zdecydować się na wybór tapety z pionowymi pasami, która wydłuży pomieszczenie. Można zastąpić również płytki tapetą. Warto zdecydować się na drobny deseń geometryczny, który nie zdominuje pomieszczenia.

Nasze rady:

1. Geometryczne wzory mają to do siebie, że potrafią tworzyć świetne iluzje optyczne, dzięki którym możemy wnętrze powiększyć, poszerzyć, zmniejszyć, a także stworzyć odpowiednią atmosferę. Dlatego jeśli zależy Ci na tym, by pokój wydawał się wyższy, zdecyduj się na tapetę w pionowe pasy. Jeśli chcesz, by wydawał się szerszy - w pasy poziome. Z kolei przytulną, relaksującą atmosferę stworzą tapety w ciepłych odcieniach w połączeniu z odpowiednim oświetleniem.

2. Wybierając tapetę geometryczną, warto zestawić ją z bardziej stonowanymi kolorystycznie elementami wystroju, by nie zaburzyć harmonii wnętrza i nie przytłoczyć aranżacji. Można zdecydować się np. na tapetę geometryczną na jednej ścianie, a resztę pomalować na spokojny, jednolity kolor.

3. Nie łącz kilku zupełnie różnych motywów geometrycznych, warto zdecydować się na jeden, dwa główne, które będą powtarzać się subtelnie w innych elementach mieszkania, np. na poduszkach, pościeli, czy innych dodatkach.

Licencja: Copyright - zastrzeżona