Gdy zastanawiamy się nad zakupem polaru, zwykle zwracamy uwagę przede wszystkim na jego wzór. Polar jest przecież ciepły niejako z definicji, jeśli więc dodatkowo będzie się nam podobał, z pewnością będziemy zadowoleni z dokonanego przez siebie zakupu.

Data dodania: 2019-10-01

Wyświetleń: 815

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Polary robocze do pracy i nie tylko

Przeważnie takie założenie sprawdza się w praktyce zwłaszcza, jeśli polar nosimy jedynie okazjonalnie. Na jakie kryteria zwracać jednak uwagę wybierając polary robocze? Nietrudno się domyślić, że w tym konkretnym przypadku sytuacja zaczyna się nieco komplikować.

Gramatura – najważniejszy parametr

Polary robocze również powinny wyglądać możliwie jak najlepiej. Nietrudno jednak domyślić się, że atrakcyjny wygląd nie jest wcale tą ich cechą, której znacznie moglibyśmy określić mianem kluczowego. Kryterium o największym znaczeniu jest gramatura i to właśnie na nią należy zwracać szczególną uwagę.

Jeśli przeanalizujemy rozwiązania dostępne na rynku, z pewnością w oczy rzuci nam się to, że gramatura 100 g/m2 jest najpopularniejszą, z jaką mamy do czynienia. Jest to jednak stosunkowo cienki polar. Można go nosić jesienią, latem i wiosną, zimą jednak sprawdza się jedynie jako pierwsza warstwa odzieży, sam bowiem nie jest wystarczający.

Zwykle jego krój przypomina ten, jaki jest typowy dla bluzy wyposażonej w suwak, polary tego typu mogą być przy tym rozpinane tak całkowicie, jak i jedynie do połowy.

Producenci coraz częściej stawiają jednak również na polary robocze o gramaturze 200g/m2. Te są znacznie grubsze niż „setki”, a jednym z ich znaków rozpoznawczych jest też większa sztywność. Przeważnie przybierają postać kurtek wyposażonych nie tylko w pełen suwak, ale również w kieszonki oraz wysoki kołnierz. W sprzedaży nie brakuje również modeli wyposażonych w kaptur.

Rozwiązania tego typu sprawdzą się jako podstawowa ochrona przede wszystkim wtedy, gdy chłód jest umiarkowany, jeśli jednak zimą prace wykonywane są na zewnątrz, należy myśleć o nich przede wszystkim w kategoriach drugiej warstwy odzieży.

Jeśli zatem zależy nam na ochronie, którą można określić mianem rzeczywiście kompleksowej, najlepiej postawić na polar o gramaturze 300g/m2. Rozwiązanie tego typu sprawdza się nawet wtedy, gdy warunki są niesprzyjające, choć polary o takiej grubości są stosunkowo ciężkie i mało elastyczne.

Różnym rodzajom polarów możecie przyjrzeć się na https://phradpol.pl/kategoria-produktu/ochrona-ciala/bluzy-ochrona-ciala/polary/.

Na co jeszcze zwracać uwagę?

Polary robocze mogą być noszone nie tylko do pracy, ponieważ jednak są przeznaczone do zadań specjalnych, przed ich zakupem warto upewnić się, czy wyposażono je w odpowiednią liczbę kieszonek.

Jeśli odpowiada nam ona, możemy też upewnić się, czy nic nie ogranicza nam dostępu do nich, w innym wypadku bowiem trudno będzie korzystać z nich w pracy. Przydatnym rozwiązaniem mogą okazać się regulowane mankiety i ściągacze, zwłaszcza, jeśli obowiązki zawodowe zmuszają do przebywania na zewnątrz nawet wtedy, gdy spadek temperatury, z jakim mamy do czynienia jest znaczący.

Warto też zastanowić się nad rozwiązaniami z przedłużonym tyłem, to bowiem właśnie słabo chroniona tylna część pleców często prowadzi do ryzyka problemów ze zdrowiem.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena