Szybki proces powstawania budynków
Drewno waży stosunkowo niewiele, co czyni je dobrym wyborem zarówno dla dodatkowej kondygnacji, jak i całkowicie nowej budowli. Dzięki wadze tego materiału fundamenty na poziomie gruntu są mniej kosztowne. Dodatkowo lekki charakter systemu konstrukcyjnego oznacza, że duże moduły wykonane są poza miejscem budowy i mogą być szybko dostarczone i zamontowane.
Podczas przygotowywania podzespołów w zakładach, w terenie można wykonać prace ziemne. Izolacja może być również fabrycznie zamontowana przed budową, co pozwala zaoszczędzić więcej czasu i wygenerować mniej odpadów na miejscu.
Nie da się ukryć, że drewniane budownictwo szkieletowe jest praktycznym rozwiązaniem w przypadku projektów, które powstają na ograniczonej przestrzeni. Nie stwarza potrzeby długiego składowania materiałów, ponieważ problem ten niweluje prefabrykacja.
Budownictwo szkieletowe cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Osoby, które chcą dowiedzieć się więcej na jego temat, mogą znaleźć przydatne informacje na stronie https://www.siniat.pl/pl-pl/blog/strefa-eksperta/budownictwo-szkieletowe-opinie-i-fakty.
Estetyka i wydajność
Budownictwo szkieletowe pozwala tworzyć zarówno duże przestrzenie użytkowe, jak i galeryjne sufity czy pokoje z charakterem, jeśli zdecydowano się uwidocznić belki. Na zewnątrz budynek może być pokryty różnymi materiałami elewacyjnymi, aby wpasować się do otoczenia.
Warto też wspomnieć, że zastosowanie szkieletu drewnianego z lekką okładziną ścienną, może zmniejszyć grubość ścian, tym dodając do wewnętrznych powierzchni kilka centymetrów. Do najczęściej wybieranych okładzin zalicza się:
- drewno,
- płytki,
- płyty gipsowe,
- tynk.
Niemniej ważnym aspektem jest tu ochrona środowiska. Drewno wyprodukowane w sposób zrównoważony, połączone z wysokiej jakości izolacją i podwójnymi szybami, tworzy energooszczędną przestrzeń.