Czyste powietrze i bliskość natury to nie jedyne atuty Białegostoku. Stolica Podlasia powiększa się w szybkim tempie. Do miasta przybywają osoby z sąsiednich miejscowości oraz cudzoziemcy, głównie za wschodniej granicy. Rodowici białostoczanie bardzo cenią walory miasta i nie zamierzają się przeprowadzać. Popyt na mieszkania stale wzrasta.

Data dodania: 2019-04-16

Wyświetleń: 352

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Mieszkania: Białystok i rynek nieruchomości

W mieście powstają nowe inwestycje, rynek nieruchomości dynamicznie sią rozwija. Białystok jest jedyną dużą metropolią, we wschodniej części Polski. Ważnym wyróżnieniem jest pierwsze miejsce, jakie miasto zajęło w rankingu Eurobarometru z 2016 roku, przygotowanym przez Komisję Europejską. 96% mieszkańców, którzy wzięli udział w badaniu, wyraziło zadowolenie z życia w mieście. Tym samym Białystok został najlepszym polskim miastem. Warty podkreślenia jest fakt, iż miasto pomimo szybkiego rozwoju gospodarki i infrastruktury, przykłada dużą wagę do ochrony przyrody.    

Do niedawna największą popularnością cieszyły się mieszkania z rynku wtórnego, atrakcyjne ceny oraz duży wybór nowych mieszkań, powoli zmieniają tę tendencję. Nowe mieszkania w mieście są dobrą inwestycją na przyszłość. Zdecydowana większość ofert dostępna jest w internecie, co pozwala oszczędzić  czas oraz upolować najlepszą ofertę.

Nowe mieszkania w Białymstoku

Na białostockim rynku nieruchomości konkurencja jest duża. Deweloperzy prześcigają się w udogodnieniach oferując komórkę lokatorską, darmowe projekty aranżacji mieszkania lub miejsce postojowe w cenie. Nowe osiedla zaopatrzone są w prywatne firmy administracyjne, place zabaw, rowerownie i wózkarnie.

Największym powodzeniem na rynku deweloperskim cieszą się mieszkania 2-i 3- pokojowe. Jeśli mieszkanie ma być inwestycją, należy wziąć pod uwagę jaki metraż cieszy się największą popularnością wśród wynajmujących.

Bezpieczne ulice

Białystok znajduje się w czołówce bezpiecznych miast. Miasto wyposażone jest w nowoczesny system monitoringu, co przyczynia się do wysokiego poziomu wykrywalności przestępstw. Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową wskazuje, że stolica Podlasia jest miastem, które ma wysoki poziom tzw. bezpieczeństwa powszechnego.

Tygiel kulturowy

Podlasie graniczące z Białorusią i Litwą od lat jest miejscem mieszania się kultur. Województwo to jest najbardziej zróżnicowane pod względem etnicznym. Poza ludnością polską mieszkają tu: Białorusini, Litwini, Tatarzy, Rosjanie, Ukraińcy, Romowie i Żydzi.

W Białymstoku organizowane są imprezy kulturowe w duchu spotkań na styku Wschodu z Zachodem. Odbywają się tu liczne festiwale i imprezy muzyczne, filmowe, teatralne : Carnival Dance Attack, Ogólnopolski Festiwal Piosenka Białoruska, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Cerkiewnej Hajnówka, Festiwal Kultury Żydowskiej Zachor – Kolor i Dźwięk, Up To Date Festival.

 
Licencja: Creative Commons