Żyjemy w czasach niesamowitych możliwości. I dotyczy to zarówno człowieka jako jednostki, jak i przedsiębiorstw. Jednakże dynamiczne tempo zmian, jakie temu towarzyszą, wymusza na nas ciągłe dostosowywanie się do nich. 

Data dodania: 2019-03-01

Wyświetleń: 716

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak zaprojektować ergonomiczną halę stalową?

Aby w tym pędzie nie dostać przysłowiowej zadyszki, należy świadomie wybierać rozwiązania, które pozwolą na skuteczne dopasowanie się do otaczających nas realiów rynkowych nie tylko w tej chwili, ale również w przyszłości.

Jest to szczególnie istotne dla przedsiębiorstw produkcyjnych, które bez wdrożenia sprawnych procesów i otwarcia na pojawiające się rozwiązania prędzej czy później zostaną w tyle za konkurencją. W tej sytuacji nie dziwi fakt, że większość firm zajmujących się wytwarzaniem towarów, ich magazynowaniem oraz transportem wybiera nowoczesne hale stalowe, ponieważ pozwalają one na niskobudżetowe zmiany, jeśli zaistnieje do tego uzasadniona potrzeba biznesowa.

Mądry wybór wykonawcy

Bezsprzecznie wspieramy pogląd, iż nowoczesne konstrukcje stalowe najlepiej jest realizować z jednym partnerem biznesowym. Praca z jednym wykonawcą, który wykona dla nas projekt, wyprodukuje elementy hali i sprawnie ją zmontuje, oszczędza czas i pieniądze a dodatkowo znacząco obniża ryzyko ewentualnych opóźnień, które najczęściej mają miejsce w procesie łańcucha dostaw.

Nie bez znaczenia jest również to, że we wszystkich sprawach związanych z budową hali stalowej kontaktujemy się z jedną firmą. To daje znacznie większe poczucie bezpieczeństwa i panowania nad sytuacją.

Na szczęście na rynku znaleźć można wykonawców, którzy wybudują nam hale przemysłowe od przysłowiowego A do Z. Warto poważnie rozważyć współpracę z takim przedsiębiorstwem, szczególnie jeśli ma na swoim koncie różnorodne projekty dla branży, w której działamy. Z takim partnerem hale magazynowe i przemysłowe powstają szybko i sprawnie a przecież każdemu inwestorowi właśnie na tym zależy.

Mądre planowanie

Aby stworzyć w pełni użyteczną oraz ergonomiczną halę stalową, musimy wyjść od zdefiniowania realnych potrzeb inwestora zarówno w zakresie produkcji, magazynowania, jak i dystrybucji towarów. Tylko w taki sposób można zaprojektować obiekt, który będzie pomagał, a nie przeszkadzał w realizacji codziennych zadań. Konieczna jest więc dokładna analiza całego procesu, jaki ma zachodzić w hali.

Takie podejście pozwala na dokładne wyodrębnienie oraz zaplanowanie poszczególnych stref, które mają związek z dostawami, przechowywaniem, produkcją, załadunkiem oraz wysyłką towarów. Niemniej ważne są również pomieszczenia administracyjne, socjalne oraz sanitarne. Jak i wszystko to, czego na pierwszy rzut oka nie widać, a co sprawia, że praca jest komfortowa. Mamy tutaj na myśli głównie systemy ogrzewania oraz klimatyzacji. Nie można również zapominać o odpowiednim obliczeniu obciążeń, z jakimi będziemy mieli do czynienia. Ma to szczególnie duże znaczenie w halach produkcyjnych.

Bardzo ważne jest, aby każdorazowo rozwiązania dopasowywać do potrzeb klienta, nigdy odwrotnie – mówią nam fachowcy ze szwedzkiej firmy Borga będącej liderem w projektowaniu, produkcji oraz montażu zaawansowanych konstrukcji stalowych na terenie całej Europy.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena