Powszechnie wiadomo, że stolica Tatr turystom oferuje bardzo wiele, zwłaszcza w zimie. Można nie tylko jeździć na nartach, ale również przeżyć sportowe emocje na najwyższym poziomie czy zachwycić się pięknem wszechobecnej przyrody. Jeśli uwielbiasz ruch i ciągle jesteś aktywny, weekend w Zakopanem to idealne rozwiązanie dla ciebie!

Data dodania: 2019-01-26

Wyświetleń: 365

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dla kochających sport: weekend w Zakopanem

 Spacer przez duże S. Odkrywaj górskie szlaki turystyczne

Stanowią jedną z większych atrakcji Zakopanego i co roku przyciągają do stolicy Tatr rzesze spragnionych świeżego powietrza turystów z całego świata. Miasto jest jednym z najwyższych w Polsce: rekordowe miejsce leży na 1100 metrach nad poziomem morza. Miejscowość, ze względu na swoje malownicze sąsiedztwo, ma dostęp do wielu szlaków turystycznych. Trasy są podzielone ze względu na długość oraz trudność ich przejścia. Dlatego każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie: w Zakopanym odnajdą się prawdziwi wielbiciele górskich przygód i wędrówek oraz ci, którzy po prostu lubią w spokoju podziwiać przyrodę.

Ze względu na popularność tego miasta, bardzo łatwo znaleźć jest również indywidualnie dopasowaną ofertę noclegową, która zadowoli nawet najbardziej wymagającego gościa. Aby zamieszkać naprawdę blisko gór i podziwiać ich majestat już z okna sypialni, sprawdź stronę oferującą wynajem apartamentów w Zakopanem.

Spragniony sportowych wrażeń?

Przyjedź na Puchar Świata w skokach narciarskich. Ma on bardzo długą historię w stolicy Tatr. Odbywa się w Zakopanem od 1980 roku, a Polacy ciągle wiodą na nim prym (tylko z małymi, nielicznymi wyjątkami ?).

Na Wielkiej Krokwi rywalizują prawdziwi mistrzowie świata, a konkurs oraz wcześniejsze i późniejsze jego etapy są transmitowane w Telewizji Polskiej. Zawodom zawsze towarzyszył gorący doping kibiców oraz emocje z najwyższej półki, mimo tego, że czasem warunki pogodowe były nieznośne. Pomimo padającego śniegu oraz przymrozku, każdy kto chociaż raz pojechał kibicować skoczkom, wraca za kolejny rok!

Apartamenty w Zakopanem oferują nocleg również bardzo blisko Krokwi, więc jeśli tylko za bardzo zmarzniesz, szybko będziesz mógł się ogrzać. Na pewno nie przegapisz drugiej tury!

Tego nie mogło zabraknąć! Zimowe szaleństwa na stoku

Trudno je wszystkie zliczyć. Zakopane ma dostęp do wielu różnych tras narciarskich. Uwzględniając te z oślą łączką oraz szkółką dla początkujących, po te dla zaawansowanych.

Co więcej, właściciele apartamentów w Zakopanem gwarantują nie tylko niewielką odległość od stoku, gdzie oddasz się beztroskiej rozrywce, ale również od centrum miasta. W każdej chwili będziesz mógł się odświeżyć i zmienić atrakcję. Takie apartamenty w Zakopanem znajdziesz na specjalnie dedykowanych stronach, które mają w swojej bazie jedynie noclegi położone niedaleko stoków.

Jeśli nie jesteś fanem narciarstwa, ale…

Mimo wszystko lubisz sport, możesz wybierać spośród bogatej oferty atrakcji. Od zwiedzania miasta, przez spacery w górach, po przejażdżkę kolejami linowymi czy udział w wieczornym kuligu. Zabawy przy tym jest co nie miara, wystarczy tylko rozejrzeć się dookoła. Niezapomniane emocje gwarantowane!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena