Edukacja seksualna to bardzo ważna nauka w życiu każdego z nas. Edukacja ta nie kończy się nigdy ani nie spoczywa jedynie na barkach szkoły i przedmiotu o tej samej nazwie. 

Data dodania: 2018-06-28

Wyświetleń: 1017

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Edukacja seksualna - mit?

Edukacją seksualną są również rozmowy ze znajomymi lub rodziną, programy w telewizji, filmy i porady w sieci, własne próby i doświadczenia, a nawet niewinne żarty kolegów. Z każdego z tych źródeł chłoniemy pewne informacje które mają wpływ na nasze późniejsze życie erotyczne. Ważnym zatem jest żeby ta edukacja była w miarę wcześnie i w prawidłowy sposób przeprowadzona.

Często bowiem bywa tak, że przez całe życie nikt nie zajął się naszą edukacją seksualną z najróżniejszych powodów: braku wiedzy, braku zainteresowania lub tabu, które zwłaszcza kilka dekad temu bardzo wpływało na edukację młodych ludzi odnośnie seksu i intymności.

Nieważnym jest jednak to, czy edukację seksualną zaczęło się jako dziecko, nastolatek, czy dorosła osoba - czy miało to miejsce kilkanaście, kilka lat czy nawet kilka miesięcy temu. Warto korzystać z dobrych źródeł, dokładnie opisujących rzeczy takimi, jakie są. Warto sięgać po książki pisane przez ekspertów seksuologów, wysokiej jakości filmy erotyczne od dobrych producentów, odwiedzać blogi erotyczne prowadzone przez ekspertów a także w miarę możliwości praktykować i uczyć się nowych rzeczy.

W czerwcu 2018 roku obchodzimy ważny miesiąc, mocno nawiązujący do erotyki. Czerwiec jest miesiącem Pride a także Miesiącem Edukacji Seksualnej. Warto sobie zadać z tej okazji pytanie: “Czego zabrakło Ci w wychowaniu seksualnym a obecnie bardzo by Ci się przydało?” - pytanie to jest niezwykle ważne i warto je przemyśleć nie tylko ze względu na święto ale i na swoje własne pożycie. Analizując tę kwestię można dojść do bardzo ciekawych wniosków i tym samym znacznie doedukować się seksualnie w kwestiach w których mamy wątpliwości.

 

 
Licencja: Creative Commons
0 Ocena