Kilka sposobów o tym w jaki sposób zaoszczędzić na tankowaniu paliwa do samochodu. Omówienie przyczyn większego zużycia paliwa oraz sposoby zapobiegania. W jaki sposób jeździć by części samochodowe służyły samochodowi dłużej.

Data dodania: 2008-10-01

Wyświetleń: 5236

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 5

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

5 Ocena

Licencja: Creative Commons

W związku z ciągłymi podwyżkami cen paliw i ropy postanowiłem opublikować kilka rad na temat w jaki sposób zaoszczędzić trochę naszych pieniędzy na stacjach benzynowych.

Staraj się utrzymywać opony w dobrym stanie – Dbanie o stan opon samochodowych nie dość że zwiększy bezpieczeństwo twojej jazdy to jeszcze obniży spalanie. Pod wpływem nacisku masy samochodu na niedopompowaną oponę zwiększa się obszar styku opony z nawierzchnią co powoduję większy opór – do pokonania większego oporu samochód musi wydobyć z siebie więcej mocy a co za tym idzie pobrać więcej paliwa.

Instrukcja obsługi – Ważnym jest by przestrzegać zaleceń zawartych w instrukcji samochodu – w instrukcji którą każdy z nas powinien dostać od producenta swojego samochodu są informacje na temat nasycenia oktanami paliwa na którym samochód posiada najwyższą wydajność oraz ekonomię, przeważnie panuję przekonanie że paliwo z większą ilością oktanów daje większą moc, co jest nieprawdą, w instrukcji samochodu znajduje się także informacja o odpowiednim dla samochodu momencie obrotowym.

Jeździj spokojnie – Agresywna jazda – ruszanie z piskiem opon i gwałtowne hamowania przed skrzyżowaniami nie dość że nie wpływa pozytywnie na ilość spalanego paliwa to także zagraża Twojemu bezpieczeństwu oraz przyczynia się do szybszego zużywania części samochodowych – staraj się ruszać i hamować spokojnie i powoli.

Utrzymuj odpowiedni moment obrotowy – Odpowiedni moment obrotowy jest z punktu spalania bardzo istotnym elementem, trzymanie samochodu przez dłuższy czas na zbyt wysokich obrotach nie przekłada się na ekonomiczną jazdę, tak samo jak jazda na obrotach bardzo niskich, jazda na obrotach zalecanych przez producenta samochodu przedłuża żywotność silnika samochodowego co dodatkowo zaoszczędzi nam pieniędzy zostawionych w warsztatach samochodowych.
Licencja: Creative Commons
5 Ocena