Seks to bardzo ważny element życia każdego organizmu żywego - seks uprawiają zarówno ludzie, jak i ssaki, ptaki, gady, a nawet w pewnym sensie rośliny czy inne organizmy. Czynność ta, zaspokajająca jedną z najważniejszych potrzeb życiowych ma na celu przede wszystkim wydane na świat potomków, kolejnego pokolenia własnego gatunku.

Data dodania: 2018-03-27

Wyświetleń: 674

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ludzie jednak bardzo szybko odkryli doznania i przyjemność, jaką za sobą niesie seks i zauważyli, że czynność ta przede wszystkim umacnia związki. Ponadto seks odpręża, działa przeciwbólowo, uspokaja zszargane nerwy, pomaga na bezsenność, poprawia krążenie krwi i dotlenienie organizmu, jest świetnym ćwiczeniem fizycznym i jest przede wszystkim naprawdę dobrą zabawą.

Seks jest nieodłącznym elementem związków choć nie mówi się o tym często, jako o temacie tabu, to właśnie udane pożycie seksualne jest tym, co cementuje pary. Miłość, zaufanie, poczucie bezpieczeństwa i obowiązku wobec wspólnych dzieci również tworzą związek, jednak to właśnie erotyka ma kluczowe znaczenie jeśli chodzi o zadowolenie ze związku. Udane pożycie zapobiega tzw. “skokom w bok”, zdradom i rozstaniom. Dobrze też jednak, gdy potrafi się znaleźć złoty środek pomiędzy wszystkimi tymi kwestiami.

Czasem bywa jednak tak, że z najrozmaitszych powodów klasyczny seks nie jest w stanie dostarczać wystarczającej przyjemności, niektóre osoby mają problem z osiągnięciem satysfakcji lub też potrzeby z seksem związane przewyższają klasykę. Często też odmienne potrzeby i oczekiwania odnośnie życia erotycznego w związku wychodzą na jaw dopiero po dłuższym czasie, często niespełnionego pożycia. W Polsce, niestety, tematy seksu i erotyki wciąż poruszane są z rumieńcem na twarzy, o wielu rzeczach nie mówi się otwarcie, a wielu tematów unika. To jednak rozmowa jest tym, co może uleczyć każdy związek, bez konieczności kończenia go lub szukania innych atrakcji na boku.

Aby poprawić swoje życie erotyczne czasem wystarczy po prostu szczerze porozmawiać z partnerem - zmiana pozycji, inna taktyka, dokładniejsze zgranie potrzebnego czasu i więcej uwagi skupionej na partnerze często odmienia pożycie o 180 stopni. Kiedy jednak te próby nie przynoszą upragnionego skutku, zawsze można sięgnąć po pomoce przygotowane przez branżę erotyczną. Obecnie na rynku znaleźć można tysiące najrozmaitszych gadżetów erotycznych, zabawek, przebrań, pobudzających zmysły kosmetyków czy feromonów i używanie żadnego z tych nie jest nieprzyzwoite czy nienormalne.

Znalezienie idealnego gadżetu bardzo często jest w stanie naprawdę znacznie podnieść jakość życia erotycznego, pomagając odczuć upragnioną satysfakcję. Często bowiem wystarczy niewielka zmiana, typu feromony, erotyczne olejki do masażu czy wibrująca nakładka, czasem z kolei to ostre zabawy z wiązaniem czy gadżetami okazują się strzałem w dziesiątkę. Niekiedy z kolei warto spróbować czegoś nowego, aby odkryć to co się naprawdę lubi, najważniejsze, to aby być ze sobą szczerym.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena