Wraz z nadejściem sezonu zimowego, często przypominamy sobie o odpowiednim ociepleniu swojego mieszkania. Najczęściej ocieplamy wełną mineralną lub styropianem. Nie są to jednak wszystkie formy ociepleń z którymi warto się zapoznać przed dokonaniem ostatecznego wyboru.

Data dodania: 2017-12-29

Wyświetleń: 463

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

OPIS, INFORMACJA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Izolacje natryskowe - czy warto?

W poniższym artykule przedstawimy izolacje natryskowe (izolacja pianą poliuretanową otwartokomórkową).
 
Izolacja pianą poliuteretanową otwartokomórkową polega na rozprowadzanie wymienionej wcześniej piany specjalnie dobranym sprzętem na wewnętrzną stronę budynku. Już po zaledwie kilku sekundach, pianka zwiększa swoją objętość nawet do 120 razy, dzięki czemu możemy być pewni, że odpowiednio zapełni nawet najmniejszy zakamarek, co jest niewątpliwie ogromną zaletą. 
Rozprowadzona pianka jest idealnym podkładem do pokrycia (na przykład płytą gipsowo-kartonową). 
Dodatkowym, wartym uwagi argumentem za skorzystaniem z izolacji natryskowych jest fakt, iż zapewnia ona znakomite oddychanie przegrody, co dodatkowo zwiększa komfort mieszkania. 

Gdzie można skorzystać z tego typu technologii?
Miejscami, gdzie izolacje natryskowe z pewnością znajdą swoją role są nie tylko pomieszczenia mieszkalne, ale również chłodnie, magazyny, hale, budynki inwentarskie itd.

Zalety izolacji pianką otwartokomórkową
Poniżej przedstawiamy główne zalety na które z pewnością warto wziąć pod uwagę podczas wyboru technologii  w jakiej ocieplamy swój dom, czy też pomieszczenie gospodarcze:
- izolacja pianą jest trwała. Nie zmienia się z upływem czasu,
- jest oszczędna. 
- zapobiega powstawaniu grzybów,
- zapobiega powstawaniu pleśni,
- jest wodoszczelna,
- jest dźwiękoszczelna,
- nie wywołuje reakcji alergicznych.

Czy warto zdecydować się na izolację pianką otwartokomórkową?
Zdecydowanie się na ocieplenie pomieszczeń pianką politeranową ma wiele korzyści. Warto więc zastanowić się nad alternatywą dla popularnych w naszym kraju wełny mineralnej, czy styropianu.
Profesjonalne ocieplenie pomieszczenia będzie mieć przecież dla nas ogromne znaczenie - nie tylko wpłynie na oszczędność i temperaturę ale również komfort życia. 
 

Licencja: Creative Commons