Nie jest możliwe obycie się zimą bez kurtki. Warto jednak zadbać o to, aby sepłniała ona nasze wszystkie wymagania. Jak odnaleźć tę jedyną, idealną kurtkę zimową i nie zgubić się w gąszczu sklepowych ofert? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Data dodania: 2017-12-13

Wyświetleń: 759

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak wybrać idealną męską kurtkę zimową?

Dlaczego nie lubimy zimy? Ponieważ jest zimno, ciemno i ogólnie nieprzyjemnie. Jednak, jak każda pora roku tak i zima ma swoje zalety i uroki, które warto odkryć. Natomiast, aby to zrobić trzeba zostawić swoją gorącą herbatkę i wyjść z ciepłego domu na zewnątrz. Ważne jednak jest to, żeby w czasie poszukiwania zimowego klimatu nie znaleźć się potem w łóżku z 40-stopniową gorączką. Dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednie okrycie wierzchnie.

 

Kluczem do sukcesu jest przemyślana decyzja

Znalezienie idealnej kurtki dostosowanej do danego sezonu jest trudne z dwóch przyczyn. Po pierwsze często kupujemy kurtkę raz na kilka lat, co wiąże się z obawą, że model zakupiony w tym roku, w przyszłym nie będzie nas już kompletnie zadowalał. Po drugie okrycia wierzchnie, szczególnie te na sezon jesienno-zimowy, to przeważnie spory wydatek. W związku z tym należy unikać podejmowania pochopnych decyzji. Nie należy “rzucać się” na pierwszą z brzegu kurtkę, która nam się spodoba, ani brać czegoś na siłę. Każdorazowy zakup droższej części garderoby powinno się na spokojnie przemyśleć, przejrzeć dokładnie oferty z różnych źródeł i najlepiej ustalić sobie kryteria, jakie odpowiednia dla nas kurtka zimowa powinna spełniać. Dopiero w ten sposób dokonany zakup zagwarantuje nam, że będziemy z niego zadowoleni, a wydane pieniądze nie pójdą w błoto.

 

Przegląd najpopularniejszych na rynku modeli męskich kurtek zimowych

Częściej niż kobiety, to właśnie panowie mają większe trudności ze znalezieniem odpowiadającej im kurtki zimowej. Wynika to przede wszystkim z tego, że przeciętny mężczyzna raczej nie przepada za robieniem zakupów, a więc kiedy jest do tego niejako zmuszony, to dokonanie odpowiedniego wyboru stanowi długotrwały proces. Warto więc usystematyzować wiedzę na temat dostępnych na rynku męskich zimowych kurtek.

  • Mimo że nie jest to typowa kurtka zimowa, to często jest noszona przez mężczyzn właśnie także o tej porze roku. Mowa tu o kurtce typu Softshell, która jest klasyczną przejściówką, ale ze względu na wodoodporne i wiatroszczelne cechy sprawdza się także w zimowych warunkach. Szczególnie często ten typ kurtek noszą panowie podróżujący samochodem, gdzie zbyt masywne i ciepłe okrycie wierzchnie przeszkadzałoby w komfortowej jeździe.

  • Bardzo popularne od kilku sezonów są także nylonowe, pikowane kurtki zimowe. Mają one charakter sportowy, jednak sprawdzają się także do codziennych stylizacji. Są lekkie, mimo posiadanej podszewki mającej zapewnić dodatkowe ciepło (na rynku można znaleźć także nylonowe kurtki bez podszewki przeznaczone na sezon wiosenny). Niekwestionowaną zaletą  tego rodzaju kurtki zimowej jest jej maksymalna ochrona przed wiatrem i zapewnienie ciepła, co jest zasługą materiału, z którego jest wykonana czyli nylonu.

  • Klasyką wśród męskich kurtek zimowych jest parka, czyli okrycia wierzchnie tworzone na styl militarny, wykonane najczęściej z bawełny i dodatku poliestru. Charakterystyczna cechą parki jest jej długość, która w zależności od kroju może sięgać nawet do kolan. Parki zimowe posiadają dodatkową podszewkę zwiększającą komfort cieplny, kaptur, a często także ściągacze na wysokości talii, aby móc dopasować ją odpowiednio do swoich potrzeb.

  • Ostatnim, z najczęściej występujących na rynku, rodzajem okrycia wierzchniego jest typowa narciarska kurtka zimowa lub jej pochodne, inspirowane sportami zimowymi. Kurtki tego typu są z reguły najdroższe, ale jednocześnie najcieplejsze. Materiał, z których są zrobione chroni przed wiatrem i wilgocią oraz zapewnia ciepło nawet w najmroźniejsze dni, dlatego taka kurtka sprawdza się podczas długich zimowych podróży, wycieczek a nawet spacerów.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
1 Ocena