Narodziny dziecka zimą to najlepszy prezent bożonarodzeniowy, jaki mogliby sobie wymarzyć świeżo upieczeni rodzice. 

Img

Opieka nad maleństwem w tym chłodnym sezonie wymaga jednak specjalnego podejścia, aby nie narazić go na przeziębienia i infekcje. Warto wesprzeć ich w tym zadaniu sprawiając im prezent, który ułatwi pielęgnację maleństwa w zimie.

 

Akcesoria do spania

 

Wiadomo, że noworodek większość doby przesypia.  Aby uprzyjemnić mu tę czynność i jednocześnie podnieść komfort snu, możemy podarować mu w prezencie ciepły, miły w dotyku otulacz, który, jak sama nazwa wskazuje, doskonale otuli maleństwo zapewniając mu bezpieczny i przyjemny wypoczynek.

Równie udanym prezentem może okazać się rożek niemowlęcy, który sprawdzi się zarówno w domu, jak i poz anim: na spacerze czy podczas jazdy samochodem. Ten w wersji dla dzieci zimowych posiada również kapturek, który uchroni jego główkę przed chłodem czy przeciągiem.

Z kolei w przypadku niemowlaka dobrym zakupem będzie śpiworek do spania, zwłaszcza, jeśli wiemy, że maluch jest dość ruchliwy. Śpiworki sprawdzają się doskonale zarówno w łóżeczku, jak i wózku czy foteliku samochodowym.  Warto kupić śpiworek nieco większy niż aktualny rozmiar dziecka, dzięki czemu posłuży mu on na dłużej.

 

Kąpiel i pielęgnacja

Zimą szczególnie należy zwracać uwagę na to, aby nie narazić maluszka na chłód. Po kąpieli dziecko powinno być dokładnie wytarte z wody. Pomysłem na prezent dla niemowlaka może być, na przykład ręczniczek kąpielowy z kapturkiem. Najlepiej wybrać taki wykonany ze 100% bawełny frotte. Ma ona bowiem świetne właściwości absorbujące wodę.

Do zestawu prezentowego dla zimowego niemowlaka możemy również dołożyć termometr do mierzenia temperatury wody w kąpieli czy specjalny krem ochronny do skóry noworodka, który ochroni go przed mrozem i wiatrem.

Rodzice zimowego maleństwa z pewnością ucieszą się z kompletu śpioszków z długim rękawkiem, czapeczki wiązanej czy ciepłych skarpetek.  

Wybierając prezent dla maluszka, który przyszedł na świat zimą warto pamiętać, aby wybierać nieco większe rozmiary, gdyż dzieci przez pierwsze tygodnie rosną bardzo szybko.

Licencja: Creative Commons