Wrocław cechuje się świetynym położeniem geograficznym i szybkim rozwojej gospodarczym. W niniejszym artykule poznajemy stolicę dolnego śląska od podszczewki.

Data dodania: 2017-09-26

Wyświetleń: 856

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wrocław to jeden z głównych ośrodkow kulury i sztuki w Polsce. Miasto do 2016 roku jest Europejską Stolicą Kultury oraz Światową Stolicą Książki. Dynamiczny rozwoj tej aglomeracji wspierany przez częste inwestycje o charakterze ekonomicznym. 

We Wrocławiu znajduje się kilkadziesiąt muzeów, w tym znana wszystkim Panorama Racławicka, teatrów, kin i galerii sztuki. Organizowane są tutaj znane na całym świecie festiwale muzyczne, takie, jak Wratislavia Cantans, Jazz nad Odrą czy Przegląd Piosenki Aktorskiej. Miłośników kina przyciąga festiwal filmowy Nowe Horyzonty czy Festiwal Kina Amatorskiego.

Zabytkowa Hala Stulecia, powiększona o centrum kongresowe, zapewnia zaplecze do organizacji zarówno regionalnych, jak i międzynarodowych kongresów oraz imprez targowych, sportowych i kulturalnych.

Położony nad Odrą Wrocław ma mnóstwo zabytków, pereł architektury i innych atrakcji. Zabytkowy Rynek, piękny późnogotycki budynek Ratusza czy najstarsza dzielnica miasta - Ostrów Tumski- to tylko nieliczne godne zobaczenia punkty na turystycznej mapie Wrocławia.

Znajduje się tutaj około 8 tysięcy zabytkowych kamienic, które systematycznie odnawiane są przez władze miasta. Liczne mosty i kładki umilają spacery, a wrocławskie krasnale (jeden z symboli miasta) czuwają na dobrostanem miasta i odwiedzających turystów.

Wizytówką współczesnego Wrocławia jest wieżowiec Sky Tower – najwyższy biurowiec w Polsce, mierzący aż 212 metrów. Niesłabnącą popularnością cieszy się także Wrocławskie Zoo, nowoczesne Afrykarium czy klimatyczny Ogród Japoński.

To zaledwie niewielki wycinek atrakcji, jakie oferuje Wrocław. Stolica Dolnego Śląska przyciąga turystów i biznesmenów, a wielu z nich decyduje się zostać na stałe.

Rynek Nieruchomości we Wrocaławiu

Ostatnie kilkanaście lat to okres stabilnego wzrostu liczy mieszkań w aglomeracji Wrocławskiej. Koninktura gospodarcza sprzyja inwestycjom a ilość ośrodków akademickich zapewnia stały dostęp do utatalentowanych pracowników. 

Na rynku deweloperskim panuje zatem duża konkurencja. Według badań statystycznych Wrocław znajduje się na trzeciej pozycji w kategorii liczby ofert deweloperskich. 

Średnia cena metra kwadratowego nowego mieszkania plasuje się na poziomie 6150 złotych. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena