Charaketerystyczną cechą Bieszczad jest to że posiadają one szlaki przystosowane do wędrówek rodzinnych. Atrakcyjne i łagodne szlaki  umożliwiają wspinaczkę nawet najmłodszym podróżnikom.  

Data dodania: 2017-07-31

Wyświetleń: 854

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

O bieszczadzkich szlakach słów kilka

Bieszczady są idealnym miejscem w ramach pieszych górskich wędrówek. Szczególnie w Bieszczadach Wysokich znajdziemy mnóstwo atrakcyjnych szlaków przygotowanych wprost do rodzinnego wędrowania. Na szczególną uwagę zasługują również szlaki rowerowe i konne. Dowiedz się, które z nich i dlaczego są tak popularnie wybieranie przez turystów.

 

Bieszczadzki Park Narodowy

Najwięcej oznakowanych szlaków znajdziemy na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Jest on bardzo dobrze przygotowany na przyjmowanie turystów, dlatego też jest tak tłumnie odwiedzany w zasadzie bez różnicy na porę roku. Godną szczególnego uznania jest profesjonalna infrastruktura szlakowa. Mamy tu styczność ze schodkami, poręczami, ławeczkami, mostkami, toaletami oraz parkingami.

 

Główny szlak beskidzki - czerwony

To szlak wiodący z Ustronia Śląskiego przez Beskidy aż w Bieszczady. Ten oznakowany czerwonym kolorem szlak kończy się w Wołosatem. Początek bieszczadzkiego odcinka znajduje się w Komańczy. Na szlaku znajdziemy wiele atrakcji turystycznych: Jeziorka Duszatyńskie, pasmo Chryszczatej, pasmo Wołosania, Cisną, Smerek, Połoninę Caryńską, Połoninę Wetlińską, Ustrzyki Górne, Szeroki Wierch czy Halicz.

 

Żółty szlak Przełęcz Wyżna – schron na Połoninie Wetlińskiej

To najbardziej znany szlak, który przemierza ogromna liczba turystów również zimą. Jest doskonale przygotowany pod względem infrastruktury. To właśnie dzięki temu szlakowi możemy dowiedzieć się, jak naprawdę wyglądają Bieszczady.

 

Szlak bieszczadzki łatwy do pokonania

Amatorzy górskich wędrówek, osoby dopiero rozpoczynające przygodę z Bieszczadami mogą wybrać jeden z łatwiejszych szlaków, a dokładnie żółty łącznik Muczne-Bukowe Berdo. Nie jest to osamotniony szlak, ponieważ to właśnie tutaj turyści mogą liczyć na moc atrakcji. Na szczególną uwagę zasługują: trasa narciarska, pokazowa zagroda żubrów oraz mnóstwo dydaktycznych ścieżek do pokonania.

Bieszcza

Bieszczady to również niezliczone możliwości spędzania czasu także z dziećmi, nawet bardzo małymi. Znajdują się tutaj liczne atrakcje dla całych rodzin niewymagające wędrowania po górach. Warto w Bieszczadach odwiedzić Jezioro Solińskie w Polańczyku które nazwane jest bieszczadzkim morzem.  

Jeśli ktoś chociaż raz był w bieszczadach wie że napewno powóci tam nie raz. Piękne widoki, zachwycające puste doliny i ten czas który można tam spędzić właśnie z rodziną. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena