Być może zastanawiałaś się kiedyś jaki kolor do Ciebie pasuje. Niełatwo jest określić swój typ kolorystyczny tym bardziej, że często pojawia się rozdźwięk między tym, co się nam podoba i tym, co do nas rzeczywiście pasuje.

Data dodania: 2017-06-29

Wyświetleń: 4530

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak rozpoznać swój typ kolorystyczny?

Zadanie nie jest proste, jednak wiedząc w jakich kolorach wyglądasz dobrze, będziesz bez problemu potrafiła dobrać nie tylko modny ubiór, ale także dodatki i akcesoria, kolor włosów, czy nawet wystrój pomieszczenia.
Każdy człowiek posiada unikalny typ urody, któremu odpowiada określona gama kolorystyczna. Jest ona niezmienna przez całe życie. Niestety, wpływ nowych trendów kolorystycznych w modzie, czy też rady bliskich i przyjaciół, utrudniają nam prawidłowy wybór koloru. W rezultacie długo zastanawiamy się nad podjęciem decyzji podczas zakupu odzieży i kosmetyków i, w końcu, wybieramy rzeczy nieodpowiednie do naszego stylu i typu urody. To z kolei prowadzi do kompleksów i niezadowolenia z siebie.
Wybór odpowiedniego dla nas koloru jest ważny także dlatego, że wpływa na nasz nastrój. Otaczanie się kolorami, które nie są zgodne z naszym typem urody można porównać do przebywania w towarzystwie osób, których nie lubimy.


Istnieją 4 podstawowe typy kolorystyczne: Wiosna (żywe, ciepłe kolory), Lato (chłodne, pastelowe), Jesień (ciepłe, pastelowe), Zima (żywe, chodne).
 

Jak określić którym typem jesteś?
Weźmy dla przykładu kolor brązowy. Pasuje wszystkim, ale ma wiele odcieni. Nie należy ich mylić. Ciepłe, żółto-brązowe barwy będą idealne dla Jesieni, jasny, złoto-brązowy kolor dla Wiosny, stonowany różowo- brązowy dla Lata i żywy, ciemny brąz dla Zimy.

Dla ułatwienia wyboru, przeprowadź mały test. Powinien być on robiony przy dziennym świetle bez słońca, by promienie nie zaburzały obrazu.
Najpierw oczyść skórę z makijażu, a jeśli masz farbowane włosy, zakryj je, najlepiej za pomocą chusty w kolorze szarym lub białym. Odsłoń szyję i ramiona.
Przygotuj jak najwięcej ubrań w różnych kolorach.
Przypatrz się swojemu odbiciu i postaraj się nazwać swój naturalny odcień skóry, ust, oczu i włosów. Zadaj sobie pomocnicze pytania:
- Moje kolory są ciepłe czy chłodne?
- Kolor skóry ma odcień żółty, bladoniebieski czy może oliwkowy?
- Jaką barwę mają piegi i znamiona?
- Czy zęby mają naturalny, lekko żółty odcień?

Znalazłaś odpowiedzi na pytania. Pierwszy etap za Tobą. Teraz będzie trudniej. Poprzymierzaj ubrania, które przygotowałaś do testu. Najłatwiej porównać je z kolorem oczu i ust. Spróbuj określić, w których Ci do twarzy. To zadanie jest trudne tym bardziej, że mogą podobać Ci się barwy, które do Ciebie nie pasują. Zawsze możesz poprosić o pomoc przyjaciół.

Jeśli Twoimi dominującymi kolorami są kolory:
- chłodne – Twój typ to Zima lub Lato
- ciepłe – Twój typ to Jesień lub Wiosna
- stonowane – Twój typ to Jesień lub Lato
- czyste, żywe – Twój typ to Zima lub Wiosna
- jasne – Twój typ to Wiosna lub Lato
- ciemne – Twój typ to Jesień lub Zima

Licencja: Creative Commons
0 Ocena