Zanim odpowiemy sobie na pytanie, jak usypiać niemowlaka, warto zastanowić się, jakie mogą być powody, dla których nasze dzieci nie chcą zasnąć. 

Data dodania: 2017-04-17

Wyświetleń: 286

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak usypiać niemowlaka?

Przede wszystkim maluch, który kładzie się do snu musi być w stanie wyciszenia i spokoju. Zasada ta dotyczy również rodziców z tego powodu, iż dzieci bardzo łatwo wyczuwają wszelkie objawy zdenerwowania i niepokoju u dorosłych.

Kolejną przyczyną, która może powodować problemy z zasypianiem u najmłodszych, jest na przykład nowe otoczenie, którego dziecko nie zna. W takich przypadkach należy dać szansę na przyzwyczajenie się i odpowiednie dopasowanie.

Jak skutecznie usypiać dzieci?

Jeżeli znamy już częste czynniki, które mogą powodować problemy ze snem u dzieci, to sprawdźmy sprawdzone sposoby na ich usypianie.

Pierwszym rozwiązaniem jest dokładne otulenie naszego malucha. Powoduje to poczucie bezpieczeństwa i spokoju, a spowodowane jest faktem, że przypomina dzieciom warunki i czas spędzony jeszcze w brzuchu matki. Z powodzeniem można także zastosować luźne czapeczki z bawełny.

Następną metodą, która także ma charakter psychologiczny i odnosi się do czasu, w którym niemowlak spędził w brzuchu, jest kołysanie. Takie rytmiczne i powolne ruchy są znane dzieciom z życia płodowego. Co więcej, dotyk, a także zapach, które są odczuwalne podczas kołysania, również działają uspokajająco i mogą prowadzić do szybszego zasypiania.

Ostatnim przedstawionym sposobem, aby skutecznie doprowadzić do zaśnięcia naszego malucha, jest zastosowanie pluszaków i różnego rodzaju zabawek. Dodatkowo możemy znaleźć takiego pluszaka, który ma wbudowany odtwarzacz. Nadawane dźwięki, takie jak na przykład bicie serca, pozwalają na spokojne pogrążenie się we śnie.

Co jeszcze?

Pomijając wyżej wymienione recepty na szybki sen dla naszego niemowlaka, istotne jest zadbanie o szczegóły i wszelkie warunki do spania.

Na pomoc przychodzą takie czynniki jak odpowiednia temperatura pokoju, opowiadanie bajek, umieszczone w łóżeczku części garderoby, który wydziela znajomy dziecku zapach, a nawet masaż stópek.

Licencja: Creative Commons