Niewielu spośród nas decyduje się na wykorzystywanie swoich dni urlopowych zimą. Zazwyczaj wolimy zorganizować sobie dłuższe wolne latem, a w pozostałą część roku skupiamy się na pracy.

Data dodania: 2017-01-09

Wyświetleń: 1032

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Weekendowy wyjazd

Na kilkudniowe wyjazdy decydujemy się co najwyżej w trakcie długich weekendów. Najbliższego z nich spodziewać się możemy dopiero w maju. Ewentualnie, niedługi wyjazd może nas czekać również w okresie Świąt Wielkanocnych, które przecież odbędą się dopiero wiosną. Czy to znaczy, że przez najbliższe klika miesięcy nie mamy szans nawet na krótki spontaniczny wyjazd?

Jeśli naprawdę lubimy aktywnie spędzać czas, to brak dłuższego urlopu nie spowoduje tego, że całkowicie zrezygnujemy z naszych turystycznych pasji. Dysponując jedynie dwoma wolnymi weekendowymi dniami, możemy zorganizować sobie wspaniałą, choć krótką wycieczkę. Potrzebna nam będzie jedynie mała torba podróżna, w którą zapakujemy kilka najbardziej niezbędnych drobiazgów, zarezerwowane miejsce w hotelu lub pensjonacie oraz dużo uśmiechu i pozytywnego nastawienia do życia.

Wybierając idealne miejsce na naszą weekendową wycieczkę pamiętajmy, by nie było ono zbyt odległe od naszego miejsca zamieszkania. Nie chcemy przecież stracić większości wolnego czasu na dojazd do odległej miejscowości. Nie bójmy się, w naszej okolicy zapewne jest jeszcze wiele interesujących nieodkrytych przez nas miejsc. Okazuje się, że powiedzenie – cudze chwalicie, a swego nie znacie – wciąż jeszcze jest niezwykle aktualne. Zwłaszcza obecnie, w czasach tanich linii lotniczych, niejednokrotnie wielu z nas częściej bywa w odległych zagranicznych stolicach, niż we własnym mieście wojewódzkim.

Spróbujmy lepiej poznać nasz własny region. Weekendowy wyjazd może okazać się wspaniałą okazją do tego, by zrozumieć, jak piękne i wartościowe jest miejsce, w którym żyjemy. Mała torba podróżna, w którą zapakujemy kilka ubrań na zmianę oraz aparat fotograficzny lub kieszonkowy przewodnik turystyczny, będzie całkowicie wystarczającym bagażem. Pamiętajmy, że aby naprawdę skorzystać z weekendowego wyjazdu, nie powinniśmy zabierać ze sobą zbędnych przedmiotów. Spróbujmy ograniczyć ilość sprzętów elektronicznych, zwłaszcza tych z dostępem do internetu. Zwiedzając powinniśmy spróbować się zrelaksować. Nieustannie odbierane połączenia telefoniczne lub maile wcale nie będą w tym pomocne.  

Licencja: Creative Commons
2 Ocena