W artykule wyjaśniam, czemu duet wokalny może zastąpić "zwykły" zespół na wesele i co to tak naprawdę jest.

Data dodania: 2008-09-03

Wyświetleń: 4862

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 2

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Co to jest duet wokalny ?

Duet wokalny na moim weselu? A co to w ogóle jest?

Duet, jak sama nazwa wskazuje, to para osób. Wokalny- wiadomo, śpiewają. A więc duet wokalny, czyli para śpiewających osób.

Jak to? A gdzie instrumenty?

Duety wokalne skupiają się głównie na szlifowaniu talentu wokalnego. Nie grają zarobkowo na instrumentach muzycznych. Za pomocą samego śpiewu zastępują za to niejeden zespół na wesele. W czasie wesela, bądź innej zabawy korzystają z gotowych, profesjonalnych podkładów muzycznych. Podkłady te cechują się różnorodnością brzmienia dzięki zróżnicowaniu instrumentów w nich brzmiących. Podkłady duetów wokalnych to nie sama perkusja, gitary: elektryczna i basowa i keyboard. Usłyszycie w nich saksofony, trąbki, skrzypce itd.

Uwierzcie nam (albo spytajcie znajomych muzyków), że dwie osoby nie są w stanie ZAGRAĆ na żywo bogatych w brzmienia aranży utworów przez całą zabawę. Większość zespołów także korzysta z różnych podkładów o różnej jakości zapewniając Was, że grają w 100% na żywo… a więc oszukując niestety. Często ani podkłady nie spełniają wymogów estetycznych, a jeszcze gorzej jest ze śpiewem. To dlatego, że zamiast skupić się na wokalu, starają się jak najlepiej udawać granie, abyście się nie zorientowali, że płacicie im za oszustwo. Niestety- jest to bardzo powszechna praktyka, nad czym ubolewamy mając na uwadze dobro narzeczonych.

Duety wokalne nie udają, że grają. One bronią się śpiewem, więc nie stoją „za organkami”. Puszczają podkłady i wychodzą na scenę, aby robić show. Tańcząc i wygłupiając się z niej przekazują energię i pokazują, jak należy się bawić.

Duet wokalny to zespół muzyczny, tylko trochę inny od ogólnie przyjętego schematu. Trochę bardziej nowoczesny. Nie oszukujący klientów.

------------------------------
Artykuł jest własnością serwisu www.dwbabajaga.pl i można go wykorzystywać tylko w niezmienionej formie wraz z linkiem do serwisu www.dwbabajaga.pl
Licencja: Creative Commons
1 Ocena