Hearthstone to karciana gra pełna świetnych grafik i dźwięków, którą łatwo pokochać... ale jeszcze łatwiej znienawidzić. Tym wpisem pomogę Ci w tym pierwszym.

Data dodania: 2016-11-14

Wyświetleń: 944

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Mam na imię Beata i przeprowadzę Cię przez początki z Hearthstonem. Doskonale pamiętam własne błędy, których mogłam uniknąć – Tobie nie pozwolę ich powtórzyć. Ja zaczęłam grać rok temu, wtedy dostępne już były dwie przygody i trzy różne rodzaje pakietów kart. Co to oznacza dla początkującego gracza? Karty. Dużo kart. Problem w tym, że Ty ich nie posiadasz, natomiast mają je twoi przeciwnicy (i nie zawahają się ich użyć).

1. Jak zacząć?

Na początku przejdź przez tutorial, który nie powinien sprawiać trudności. Dysponujesz wtedy jedną klasą – magiem. Na koniec otrzymasz narodę w postaci paczki kart.

Żeby móc grać resztą ośmiu klas najpierw musisz je pokonać w pojedynku. Ja zrobiłam to dostępnym magiem.  W tym momencie gry możesz skorzystać z tego decku:

Talia Maga na zerowym poziomie

Jak już osiągniesz 10 poziom Jainą warto przerzucić się na tę talię (na stronie ze stopki jest link do mechanizmów tej talii):

Talia Maga level 10

Właśnie otrzymałeś dwie nagrody – Ready to go! - 100 złota za odblokowanie wszystkich klas i Level up - paczkę kart za uzyskanie 10 poziomu. No i odblokowałeś trening ekspercki Hearthstone. Nie zapomnij, że Maga też musisz pokonać.

Teraz przejdź do tego treningu i spróbuj wygrać z każdą z klas chociaż raz. Tym sposobem dostajesz dodatkowe 100 złota. Zostań tutaj i trenuj aż dojdziesz do 10 poziomu wszystkimi bohaterami. Dzięki temu zaznajomisz się z możliwościami każdej postaci i zdobędziesz ich wszystkie podstawowe karty.

2. Gdzie grać przeciwko prawdziwym przeciwnikom?

Przychodzi czas, by zmierzyć się z prawdziwym graczem. Wchodzisz w sekcję pojedynku i bezwzględnie wybierasz grę w standardzie. Dlaczego nie w dziczy? Bo tam jest jeszcze więcej dostępnych kart.

Standard wprowadzono stosunkowo niedawno, by twórcy mogli zapanować nad rozgrywką. Dozwolone są tam tylko klasyczne i maksymalnie dwuletnie karty. Można powiedzieć, że jest to główny tryb gry. W dziczy wszystkie chwyty są dozwolone.

Musisz też wybrać, czy chcesz grać w rankingu czy rozrywce. No właśnie? Proponuję ranking – tutaj masz większe szanse na pojedynkowanie się z graczem o podobnym zasobie kart, gdyż (tak jak sama nazwa wskazuje) próbujesz wspiąć się w rankingu. Idziesz w górę pokonując graczy będących w tej samej randze co Ty.

Może spotkasz dużo lepszego przeciwnika, ale jeśli przegrasz – nic nie tracisz. Dlatego, że będąc w pięciu ostatnich rangach (25 – 20) nie można spaść niżej. A kiedy już dojdziesz do magicznej 20 to na początku nowego miesiąca dostaniesz dodatkowy rewers kart i coś ekstra!

W rankingu możesz też zacząć obserwować metę. Meta to pewne trendy w grze, dotyczące postaci i talii kart,  zmieniające się co kilka miesięcy. Prawdopodobnie na tym etapie nie masz kart by stworzyć profesjonalną talię, ale warto być na bieżąco z "modnymi" kartami i utartymi ruchami przeciwników. Na tej stronie dostępne są statystyki obecnie granych decków.
Meta Hearthstone

Jeśli zaczniesz odczuwać presję, zawsze możesz przejść na rozrywkę i przetestować nową talię albo dać się stłuc potężnemu wojownikowi z zasobem legendarnych kart – chociaż zrozumiesz dlaczego łatwo znienawidzić HS ;)

Ulubioną postacią nowicjuszy jest mag, ale po pewnym czasie warto przerzucić się na coś innego. Dla początkujących odpowiedni jest też Łowca albo Czarnoksiężnik, potem ewentualnie Szaman. Z kolei Wojownik uważany jest za najtrudniejszą z klas.

3. Gdzie (na razie) nie wchodzić?

Tworzenie kart w Hearthstone

W Hearthstone można tworzyć karty z pyłu. Pył najczęściej zdobywasz odczarowując (usuwając) karty, które już posiadasz. Na początku nie próbuj odczarowywać kart, które uważasz za bezużyteczne. Chyba, że masz więcej niż dwie kopie tej samej karty albo dwie te same legendy, wtedy otrzymasz dodatkowe 95 pyłu za pierwsze odczarowanie.

Hearthstone arena

W momencie, gdy odblokujesz wszystkie klasy postaci, będziesz mógł pojedynkować się na arenie. Pierwsze wejście jest darmowe, za następne trzeba zapłacić 150 złota lub wydać prawdziwe pieniądze. Proponuję Ci nie wykorzystywać darmowego wejścia na początku przygody z Hearthstone. Sukces na arenie wymaga doświadczenia i wiedzy na temat wszystkich kart.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena