Verticale, czyli żaluzje pionowe to popularne rozwiązanie do biur, lokali komercyjnych i pomieszczeń użyteczności publicznej. Jeszcze do niedawna występowały wyłącznie w opcji z plastikowymi lub aluminiowymi lamelami, dziś mamy do wyboru również wersję tekstylną. Dzięki różnorodnemu i ciekawemu designowi, stosujemy je też w prywatnych domach. 

Data dodania: 2016-08-25

Wyświetleń: 773

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Verticale we wnętrzach - profesjonalna oprawa Twoich okien

Dlaczego verticale to dobry pomysł na okno?

W odróżnieniu od rolet, żaluzje pionowe posiadają podwójny mechanizm sterujący. Jeden odpowiada za przesuwanie lameli wzdłuż szyny jezdnej, drugi pozwala sterować kątem ich położenia względem siebie. Dzięki temu możesz operować światłem w szerokim zakresie. Promienie słońca mogą przenikać przez szpary między lamelami, których szerokość regulujesz za pomocą łańcuszka koralikowego. Możesz przekręcić pasy prostopadle do szyby lub po innym dowolnym kątem. W pomieszczeniu może zapanować intymny półmrok lub przytulna gra światła, wszystko zależy od Twojego nastroju i tego, jak ustawisz lamele. A jeśli zechcesz całkowicie zasłonić szybę, wystarczy, że skierujesz pasy równolegle do okna tak, aby tworzyły jedną linię. Natomiast jeśli posłużysz się sznurkiem, lamele przesuną się po szynie w lewą, prawą lub obie strony jednocześnie. Pasy mogą poruszać się do środka i na zewnątrz, zachowując się dokładnie tak samo jak tradycyjne zasłony. Jednak w odróżnieniu od nich, verticale są znacznie wygodniejsze w obsłudze, nie musisz szarpać za materiał ani poprawiać odpinających się żabek.

Wielką zaletą żaluzji pionowych jest również uniwersalność. Nadają się zarówno do standardowych przeszkleń, jak i wielkogabarytowych. Sprawdzą się jako osłona okna balkonowego, drzwi tarasowych, okien panoramicznych i nietypowych, np. bawolego oka czy zaokrąglonych. Standardowa szyna tworzy prostą listwę, jednak u wielu producentów można zamówić szynę skośną, półokrągłą lub giętą pod kształt okna. Dzięki temu verticale znajdą zastosowanie w nowoczesnym, jak i tradycyjnym budownictwie oraz w przypadku trudnych do „ubrania” przeszkleń. Co ważne, ten rodzaj żaluzji zamontujesz do ściany lub sufitu, więc instalacja nie naruszy konstrukcji okna, a lamele zasłonią całą wnękę wraz z kawałkiem ściany. To dobra wiadomość, gdyż dzięki temu możesz zasłonić stare parapety, wystające rury czy nieestetyczne ramy okien. Z uwagi na sposób montażu i możliwość rozsuwania lameli, możesz użyć verticali jako ruchomego przepierzenia oddzielającego sypialnię od garderoby lub do osłony ścianki działowej ze szkła.

Cechą, bez której verticale nigdy nie znalazłyby się w przestrzeni prywatnej, jest efektowny wygląd. Pionowe pasy barwnych tkanin prezentują się bardzo oryginalnie i niesztampowo. Odpowiednio dobrany wzór i kolor lameli pięknie podkreśla charakter wnętrza. W przypadku dużych okien, żaluzje pionowe wyglądają znacznie lżej niż zwykłe zasłony czy rolety. Aktualna oferta producentów przedstawia się imponująco i pozwala idealnie dobrać osłonę do wystroju mieszkania.  Możesz zamówić lamele 100% zaciemniające, transparentne, monochromatyczne, różnokolorowe, z wzorami lub bez wzorów. Bogaty wzornik materiałów sprawia, że verticale znajdą uznanie zarówno wśród właścicieli ekskluzywnych loftów, jak i mieszkańców kamienicy z wysokimi oknami. Spokojne i neutralne barwy świetnie sprawdzą się w biurze, banku czy hotelu, z kolei energetyczne kolory i ornamenty przyciągną uwagę prywatnych użytkowników. Podsumowując, verticale to godna uwagi propozycja do każdego okna, zapewniająca skuteczną osłonę przeciwsłoneczną i prywatność.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena