Jak dobrać krzesła do kuchni, jadalni, salonu, sypialni, biura, restauracji? Na co zwracać uwagę? 

Data dodania: 2016-03-23

Wyświetleń: 1071

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wygodne krzesło do każdego wnętrza

Krzesło to jeden z podstawowych mebli, zarówno do biura, do jadalni, do sypialni, czy do łazienki. Krzesło pasuje wszędzie tam, gdzie tylko jest potrzebne.

                                                                                                        

Jadalnia

Krzesło do jadalni powinno pasować do wystroju wnętrza. Bardzo dobrze sprawdzają się tutaj wersje drewniane, jak i plastikowe. Ważne, by krzesło było wygodne i by zachęcało do godzin spędzanych przy jadalnianym stole. W końcu w sercu domu powinno być możliwie jak najprzyjemniej.

                                                                                                            

Sypialnia

Krzesło do sypialni sprawdzi się przy toaletce. Choć krzesła występują w wielu rodzajach to przeznaczone do siedzenia w czasie wykonywania makijażu powinno mieć regulację wysokości. Dobrym pomysłem jest także wybranie stołka obrotowego z regulacją, który po skończonym siedzeniu przy toaletce wsuniemy pod blat. Zapewni nam to sporą oszczędność miejsca.                                                                                              

                                                                                                              

Łazienka

Choć krzesło w łazience nie wydaje się koniecznością, to często się przydaje. Zarówno do zabiegów pielęgnacyjnych, jako półka na ręczniki, czy element dekoracji. Krzesło, które umieścimy w łazience, powinno być odporne na wilgoć. Sprawdzi się drewno takie jak teak, czy jatoba, które ma naturalnie dużą odporność na zimno.                                                                                                                                                                       

Biuro

Krzesło biurowe to klasyk. Ciągle powstają jego przeróżne wariacje, które mają za zadanie zapewnić nam największy możliwy komfort, przy długiej pracy. W końcu nie da się ukryć- naukowcy grzmią, że pozycja siedząca nie jest dla człowieka naturalna. Mocno obciąża ona kręgosłup, co może powodować jego bóle. Krzesło biurowe powinno nam pomoc w utrzymywaniu prawidłowej postawy ciała. Gdy nie będziemy się garbić, a nasze plecy będą miały podparcie, maleją szanse na bóle kręgosłupa, czy inne dolegliwości np. karku. Do wyboru mamy także obrotowe krzesła biurowe, czy krzesła z podłokietnikami.                                                                                       

Licencja: Creative Commons
0 Ocena