Klimatyzatory to idealne rozwiązanie w okresie wysokich temperatur – czyli w lecie, gdzie dzięki ich działaniom możliwe jest utrzymanie przyjemnej temperatury wewnątrz pomieszczenia.

Data dodania: 2016-01-26

Wyświetleń: 791

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Drugim rodzajem są klimatyzatory chłodząco-grzewcze. Dzięki nim można nie tylko ochłodzić pomieszczenie, ale także mają opcje do grzania pomieszczeń.

Optymalnie każdy z klimatyzatorów powinien mieć możliwość regulacji temperatury z zakresu od 18 do 30 stopni Celsjusza – dodatkowo mają możliwość regulacji co jeden stopień.

Istnieje wiele rodzajów klimatyzatorów. Najbardziej praktycznym modelem jest klimatyzator przenośny. Możliwe jest ustawienie go w dowolnym miejscu. Jedynym wymogiem, w przypadku tego rodzaju klimatyzatora jest bliski dostęp do uchylonego okna – odprowadza się przez nie ciepłe powietrze z chłodzonego pomieszczenia. Wady przenośnych klimatyzatorów to przede wszystkim bardzo mała wydajność, jak również głośna praca.

Kolejnym rodzajem klimatyzatora jest ścienny typu split. Ten typ klimatyzatorów cieszy się największą popularnością – składa się on z dwóch jednostek. Jednostki wewnętrznej oraz jednostki zewnętrznej. Część pierwsza wewnętrzna służy do chłodzenia pomieszczenia – bardzo często zaopatrzona jest w wyświetlacz, na którym widać ustawioną temperaturę. Część druga, która umieszczona jest na zewnątrz pomieszczenia zaopatrzona jest w agregat. Część zewnętrzną można zamontować zarówno na dachu, ścianie czy też na utwardzonym podłożu.

Rodzaje klimatyzatorów zależą od sposobu montażu. Klimatyzator ścienny  jest najbardziej popularny – głównie ze względu na szeroki wybór modeli oraz kształtów. Klimatyzatory podsufitowe są modelami, które montuje się bezpośrednio do konstrukcji stropu. Ten rodzaj klimatyzatorów idealnie sprawdza się w wysokich pomieszczeniach. Ciekawym rozwiązaniem są również klimatyzatory przypodłogowe – montowane są one na takiej samej wysokości, jak kaloryfery.

 

 
Licencja: Creative Commons
0 Ocena