Ściany mogą być najwspanialsza dekoracją każdego wnętrza – potwierdzi to każdy aranżer, który zajmuje się profesjonalnym przygotowaniem projektów wnętrz. Aby jednak tak było, trzeba umiejętnie wybrać sposób dekoracji.

Data dodania: 2015-12-17

Wyświetleń: 887

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jedną z najpopularniejszych obecnie opcji są fototapety i obrazy dekoracyjne różnego rodzaju. Mogą być mniejsze, większe, oprawiane, zawieszane, samoprzylepne lub naklejane w tradycyjny sposób – to ma drugorzędne znaczenie, choć oczywiście nie można powiedzieć, że jest kwestią nieistotną. W dekoracjach obrazami podstawowym problemem jest co innego, a mianowicie brak oryginalności. Dziś takie obrazy można zamówić niemal wszędzie – sklepów internetowych jest aż za dużo, ale odróżnić je nie jest łatwo, przynajmniej po asortymencie, ponieważ w każdym dostępne są te same wzory i te same efekty specjalne. Z kolei własna galeria inwestora często jest technicznie niedoskonała: zdjęcia są zbyt małe albo – co tu dużo mówić – mają więcej wartości sentymentalnej niż artystycznej. Znalezienie sklepu z prawdziwie dekoracyjnymi obrazami ze zdjęć fotografa-profesjonalisty, a nie z banku zdjęć to pierwszy krok na drodze do sukcesu.


Dlaczego warto się na tym skupiać? Przede wszystkim dlatego, że wnętrze, które nie ma indywidualnego charakteru, jest nudne. Otaczanie się ładnymi przedmiotami, mieszkanie w przytulnym wnętrzu urządzonym zgodnie z obowiązującymi trendami, ale z wyraźną indywidualistyczną nutą jest jednym z filarów szczęścia. W świecie skupionym na posiadaniu bardzo często widzisz na pewno zachęty do gromadzenia przedmiotów – indywidualna dekoracja z unikalnego zdjęcia jest czymś, co daje nowe możliwości. Dzięki niej możesz gromadzić chwile, wspomnienia, a nie przedmioty. Wartość tych ostatnich jest ulotna, tylko wspomnienia (i ewentualnie niektóre wina), im starsze, tym piękniejsze, warto więc w nie zainwestować.


A dlaczego właśnie obrazy, a nie na przykład farby do efektów specjalnych? Dlatego, że te ostatnie dziś są modne i choć oczywiście w modnych wykończeniach nie ma niczego złego, brakuje im „tego czegoś”. Może indywidualizmu, może oryginalności, a może nawet technicznej doskonałości. Wnętrze, które jest tylko modne, nie cieszy – radość daje dopiero to, które jest urządzone zgodnie z Twoimi przekonaniami. Obrazy z unikalnych zdjęć dają te możliwość – zamiast modnej „oryginalności”, którą widzisz na każdym kroku i w każdym wnętrzu, możesz trochę zboczyć ze ścieżki, która jest trendy na tyle daleko, żeby wyraźnie się wyróżnić, ale niewystarczająco, żeby wypaść z grona ludzi na czasie.


Czasem dopracowanie aranżacji wnętrza nie wymaga wsparcia aranżera, który podpowie, jakie szablonowe rozwiązanie uczyni ze zwykłego mieszkania wnętrze, które tylko w reklamie będzie nazwane oryginalnym – niekiedy trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i samodzielnie podjąć decyzję o aranżacji. Warto przy tym dodać, że najpiękniejsze obrazy z indywidualnie przygotowanych zdjęć są o tyle lepsze od innych sposobów dekoracji wnętrz, że w zależności od typu wydruku można dopasować go do ogólnej charakterystyki wnętrza od bardzo klasycznych do ultranowoczesnych.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena