Pokrowce na telefon zyskują coraz większą popularność, nie tylko dlatego by chronić telefon. Również ze względu na ich coraz ciekawszy wygląd, który pozwala wyróżnić się z tłumu.

Dodatkowo nosząc telefon w pokrowcu ułatwiamy sobie późniejsze sprzedanie go, dlatego rynek pokrowców stale się powiększa. Kiedy potrzebny nam jest pokrowiec na telefon warto przejżej sklepy internetowe jak na przykład bardzo popularny ten. Jakie typy pokrowców mamy więc do wyboru i jakie są ich podstawowe wady i zalety?

Flip-cover

To pokrowiec na telefon, który wyróżnia się swoją nienaganną stylistyką i przemyślanym zaprojektowaniem, jest otwierany jak książka. Są dwa typu etui flip-cover, pierwszy, który zakładany jest na telefon i drugi, zakładany zamiast tylnej klapki telefonu. Zdecydowanie elegantszy jest drugi z nich, ponieważ nie zwiększa wymiarów telefonu i dobrze się prezentuje. Nasza oryginalna pokrywka baterii pozostaje nietknięta a klapka pozwala zabezpieczyć ekran. W tym jednak typie pokrowca, nie są chronione boki telefonu co może prowadzić do obdrapania ich. W pierwszy typie etui flip-cover chroniony jest zazwyczaj cały telefon, jednak rozwiązanie to zwiększa objętość telefonu i nie wygląda zbyt estetycznie.

Crystal Case

Tego typu pokrowiec na telefon jest zbliżony do poprzednio opisywanego, jest zakładany na tył telefonu, nie ma jednak okładki na ekran. Wykonany jest zazwyczaj z gumy silikonowej lub plastiku, czasem wykorzystywane są też inne tworzywa jak aluminium lub połączenie, któryś z wymienionych. Jest to najpopularniejsze etui na rynku, dostępne w wielu konfiguracjach kolorystycznych i z rozmaitymi wzorami dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie.

Portfel

Etui typu portfel jest odwzorowaniem etui flip-cover jednak ma dodatkowe miejsca na karty kredytowe lub dokumenty, oraz miejsce na banknoty. Jest to świetne rozwiązanie kiedy nie mamy zbyt dużo miejsca w kieszeniach lub w małej torebce na imprezie, możemy wtedy połączyć pokrowiec na telefon z portfelem a jak wiadomo im mniej rzeczy, o których musimy pamiętać tym lepiej.

Licencja: Creative Commons