Czym karmimy nasze psy i jak to wpływa na ich zachowanie.

Data dodania: 2015-04-07

Wyświetleń: 1406

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czy wiesz co je Twój pies?

„Jesteś tym co jesz"  ta zasada odnosi się zarówno do nas jak i do naszych czworonożnych przyjaciół. Na zachowanie psów ma wpływ to co dostają jako posiłek.

Niektóre pokarmy u zwierząt mogą wywoływać niepożądane zachowania. Nie tylko luźny stolec, i wzdęcia mogą być objawami złego karmienia. Również nadpobudliwość, agresja, gryzienie lub nadmierne szczekanie może być objawem że pies otrzymuje złą karmę. Zmiana karmy na inną może mieć wpływ w niedługim czasie na zachowania psa. Z psa nadpobudliwego może stać się spokojnym przyjacielem człowieka.

Przy żywieniu psa gotowymi karmami dostępnymi  w sklepach warto sprawdzić co zawiera dana karma. Na początku składu karmy zawsze podaje się składniki dominujące. Nie wszystko to co wygląda na karmę jest nią w istocie. Przynajmniej nic zdrowego, a tylko zapełniające psie brzuchy.

Pies jest mięsożercą, dlatego istotne jest aby składniki pochodzenia zwierzęcego były w składzie karmy. Bezpiecznymi karmami dla naszych pupili są karmy takich marek jak Acana, Royal Canin, Eukanuba, Brit, Purina Pro plan, Bosch, Josera. Przykłady można mnożyć ale sprawdzenie składu karm wiele wyjaśnia.  

Bardzo dobrym produktem nie tylko dla zwierząt ale i dla ludzi jest mieso z inyka. Mięso to ma w swoim składzie tryptofan, który jest źródłem serotoniny, która prowadzi do pozytywnego nastroju. 

Natomiast niepożdanym  składnikiem karmy jest kukurydza która prowadzi do nadpobudliwości w zachowaniu się psa. A która ze względu na cenę jest głównym składnikiem karm jako żródło protein.

W większości karm tanich dostępnych w sklepach ogólno spożywczych podstawowym składnikiem umieszczanym na pierwszym miejscu są zboża jako główne źródło białka.

Wiele pokarmów zawiera dodatki smakowe , sztuczne barwniki i konserwanty.  Te składniki nie powinny być w diecie naszego czworonoga. Mogą one przy systematycznym podawaniu doprowadzić do złego samopoczucia  i złych zachowań.

Wprawdzie coraz więcej ludzi zwraca uwagę na to co sam je i co daje swojemu psu.  Już coraz mnie ludzi karmi psy resztkami ze swojego stołu. Ale należy pamiętać, że żywienie dobrą karmą to inwestycja w jego zdrowie i samopoczucie, a co za tym idzie miej stresów dla nas i w sumie mniejsze koszty na leczenie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena