Czy faktycznie ściana - płaska powierzchnia - ma w sobie potencjał?

Data dodania: 2015-01-21

Wyświetleń: 3910

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ściana - płaszczyzna z potencjałem

Ściana to najczęściej pomijany element podczas urządzania wnętrz. Dla wielu stanowi ona po prostu część konstrukcyjną. Obecnie architekci wnętrz poświęcają jej coraz więcej uwagi. Ozdabiają, aranżują i czynią ze ściany prawdziwe dzieła, na których z przyjemnością zawiesza się wzrok.

Co na ścianę?

Tapety przeszły do lamusa, farby nadal są, ale nie zadziwiają. Co zatem uczyni z płaskiej ściany powierzchnię, która przyciągać będzie wzrok? Jednym z najprostszych sposobów są fototapety i naklejki. Te drugie najmodniejsze są w wydaniu sentencji. Ciekawy wiersz, złota myśl – takie teksty widniejące na ścianie pasują do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz. Wielbicielom stylu bardziej wyrazistego polecane są dekoracyjne panele ścienne. Takie trójwymiarowe panele o rozmaitych kształtach to ciekawe rozwiązanie. Oczywiście, w ich przypadku liczy się umiar. Osaczeni z każdej strony panelami nie będziemy czuć się komfortowo. Panele mają urozmaicać ścianę, być obrazem na jej tle. Ostatnio, jednym z najmodniejszych i ciągle utrzymujących się trendów jest ekologia. Surowe drewno na ścianie?

 

Z lasu na ścianę

Wykończenie ścian mieszkań, restauracji czy biur naturalnym drewnem to najnowszy trend. Drewno cechuje różnorodność barw, piękny zapach i ciepło, które wnika do pomieszczenia. Takie zabudowy ścian doskonale współgrają z meblami o minimalistycznej formie. W restauracjach natomiast nadają domowego klimatu. Niezwykle ważne jest to, że drewniane ściany starzeją się wraz z budynkiem i właścicielami. Z biegiem lat nabierają charakteru, a ich odpowiednia konserwacja sprawi, że będą służyć także kolejnym pokoleniom.

Warto zwrócić uwagę na drewno używane, które jeszcze doskonalej wpisuje się w najnowsze trendy renowacji starych przedmiotów i nadawania im nowego znaczenia. To przy okazji także oszczędność i ekologia. Odpowiednia konserwacja takiego surowca, jego oprawienie i montaż sprawi, że wnętrza zyskają na jakości, a wprowadzony do nich ciepły klimat naturalnego drewna. Oczywiście należy zadbać o odpowiednią wilgotność pomieszczenia, aby drewno zachowało swoje wartości.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena