Sukces danej marki to nie tylko rosnące słupki sprzedaży konkretnych modeli czy też rosnąca ilość nagród, jakie płyną od zachwyconych samochodami danego producenta dziennikarzy motoryzacyjnych.

Data dodania: 2014-11-28

Wyświetleń: 2484

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ofensywa Hiszpanów

Często bywa tak, że dana marka jest w stanie osiągnąć sukces tylko i wyłącznie w jednym segmencie i w pewnej chwili może przestać produkować auta z innych klas, skupiając się tylko i wyłącznie na danym modelu. Nie zamierzamy tutaj kwestionować polityki niektórych producentów, lecz na szczęście wciąż są marki, które w swojej ofercie posiadają nie tylko auto kompaktowe, ale również rodzinnego vana czy niewielkie auto miejskie.

Kompakt ze sportowym pazurem

O Hiszpanach można powiedzieć chyba wszystko, ale na pewno nie to, że brak im temperamentu. Doskonale widać to w konstrukcji Leona, kompaktowego asa z gamy Seata. To auto sportowe każdym calu, a ceny Seata Leona należą do najniższych w segmencie. Leon pręży muskuły na każdym kroku, lecz czyni to z wyjątkową gracją – nadwozie to przykład subtelnej elegancji, a moc auta widać w detalach, które jasno pokazują, że mamy do czynienia z wyjątkowym kompaktem. W porównaniu z konkurencją, cennik Seata Leona został skonstruowany wyjątkowo przyjaźnie dla portfela przyszłego nabywcy. Wystarczy nieco ponad 50 tysięcy PLN, aby w naszym garażu mógł zjawić się kompletnie wyposażony hiszpański kompakt. Warto? Jeśli szukasz auta, które wyróżni się z tłumu, to zdecydowanie tak!

Vany nie muszą być nudne

Porywający design rzadko idzie w parze z walorami praktycznymi i odwrotnie, a osiągnięcie tej sztuki jest wyjątkowo trudne. Tworząc model Alhambra hiszpańscy inżynierowie pokazali, że nie jest to na szczęście niemożliwe. W końcu, ojciec rodziny też ma prawo jeździć autem, które zapewni mu podziw u koleżanek z pracy, a u kolegów wzbudzi zazdrość. Widok tego auta przyciąga wzrok, zarówno przechodniów, jak i kierowców w sąsiednich samochodach. Jadąc Alhambrą będziesz musiał się do tego przyzwyczaić! Na szczęście mimo atrakcyjnego designu, Seat Alhambra nie stracił nic ze swojej legendarnej pakowności. Przestrzeni bagażowej mogłoby rodzinnemu Seatowi pozazdrościć niejedno auto dostawcze, bo ponad 2300 litrów pojemności bagażnika z powodzeniem pozwoli na przeprowadzkę we własnym zakresie. Ceny Seata Alhambry również powodują szybsze bicie serca – to bogato wyposażone i wyjątkowo praktyczne auto możemy mieć za niespełna 110 tysięcy złotych! Za taką kwotę ciężko znaleźć inny samochód o tak wielu zaletach!

Styl w miejskiej dżungli

Codzienne dojazdy do pracy potrafią być nudne i wysysają poranną energię z człowieka niemal całkowicie. Nasze nieco wyczerpane akumulatory z łatwością doładuje Seat Ibiza, który pełen jest energii, zupełnie jak imprezy na wyspie o tej nazwie. Oprócz doskonałego wyglądu i dynamicznych silników, ceny Seata Ibizy stały się jeszcze niższe niż wcześniej, a dodatkowo, w prezencie otrzymamy pakiet multimedialny warty aż 3 tysiące złotych! 

Licencja: Creative Commons
2 Ocena