W dzisiejszych czasach coraz popularniejsze stają się oferty pracy, które można wykonywać bezpośrednio w domu. Jest do znakomite rozwiązanie jeżeli w pobliżu naszego miejsca zamieszkania nie ma żadnej dużej firmy, w której moglibyśmy pracować. Pracując w domu nie tracimy też czasu i pieniędzy na dojazd do pracy.

Data dodania: 2014-09-08

Wyświetleń: 892

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Najwięcej korzyści praca domowa (chałupnictwo) daje jednak osobom niepełnosprawnym. W internecie można znaleźć sporo ofert w działach: praca dla niepełnosprawnych w domu. Osoby te zatrudniane są najczęściej do call center. Rozmowy telefoniczne są w Polsce coraz popularniejsze, a osoby niepełnosprawne po odpowiednim przeszkoleniu mogą taką pracę wykonywać nie wychodząc z domu.

Osoby niepełnosprawne bardzo często zatrudniani są jako administratorzy stron internetowych. Jeżeli trzeba prowadzić jakiego bloga albo modelować forum, to zatrudnianie osób niepełnosprawnych może okazać się dla nas naprawdę ciekawym rozwiązaniem. Jak wiadomo technologia cały czas idzie do przodu i z pewnością ofert pracy bezpośrednio w domu z dnia na dzień będzie coraz więcej. Jeżeli prowadzimy jakiś biznes, w którym nie musimy mieć pracowników na oku, to warto zastanowić się nad zatrudnieniem osoby niepełnosprawnej.

Oprócz solidnego pracownika możemy dostać również dotacje i ulgi, dzięki którym sporo gotówki zaoszczędzimy. W internecie znajdziemy wiele artykułów, w których szczegółowo opisane jest, jakie korzyści daje nam zatrudnienie osoby niepełnosprawnej. Pomagając drugiej osobie tak naprawdę możemy pomóc sami sobie. Czasy się zmieniają. Do nie tak dawna zatrudnienie osoby niepełnosprawnej było czymś, czego każdy pracodawca starał się unikać. W dzisiejszych czasach można znaleźć coraz więcej informacji, że firmy poszukują osób z orzeczeniem niepełnosprawności. Według najnowszych danych w Polsce, aż 7% pracowników pracuje w swoim miejscu zamieszkania. W krajach zachodnich procent ten jest jeszcze wyższy i na szczęście moda ta coraz bardziej przenika do naszego rynku pracy.

Zatrudnianie osób niepełnosprawnych to również szansa na szybszy wzrost naszej firmy. Jak wiadomo w czasie kryzysu, przedsiębiorcy coraz częściej szukają oszczędności, a zatrudnienie osób niepełnosprawnych może oznaczać dla nas mniejsze wydatki na pracownika, który wykona identyczną pracę jak osoba pełnosprawna. Jeżeli mamy możliwość zatrudnienia pracownika do pracy zdalnej to powinnyśmy w pierwszej kolejności rozpatrywać ogłoszenia od osób niepełnosprawnych. Jest to nie tylko szansa dla nich, ale i nasza okazja na pozyskanie dobrego pracownika.         

Licencja: Creative Commons
0 Ocena