Clearwater Beach to oaza spokoju, czyste plaże i wspaniała infrastruktura do gry w golfa. Przeczytaj dlaczego jeszcze warto tu przyjechać na wakacje!

Data dodania: 2014-08-30

Wyświetleń: 1335

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

RELACJA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Clearwater Beach, FLoryda - dlaczego warto tu odpocząć?

Szukacie miejsca na Florydzie, gdzie plaże są bez skazy, piasek snieżnobiały, a morze czyste jak górski potok? Takich miejscowości w tym stanie jest sporo. Dodajmy jeszcze brak tłumów, nieustannych imprez i hałasów, restauracje przez które nie zbankrutujemy i czar niewielkiej nadmorskiej miejscowości gdzie faktycznie można się odprężyć.

Takich miejsc jest już mniej, a jedną z nich jest Clearwater Beach. Miejsce to jest wspaniałe na wypoczynek z dziećmi. Plaża (zaliczana do najpiękniejszych na wschodnim wybrzeżu) zachęca do aktywnego wypoczynku (jet ski, rejsy łódkami, paralotnie), a jej infrastruktura jest bardzo dobrze utrzymana. Toalety i prysznice przy plaży są czyste, a na samej plaży również nie ma wielu zanieczyszczeń, tak częstych w tłumniej odwiedzanych miejscowościach.

Centralnym punktem tej miejscowości jest Pier 60 (nazwa pochodzi od nazwy drogi stanowej), znajduje się przy plaży, jest tam również plac zabawy, restauracja, sklep z pamiątkami i molo gdzie można spędzać dnie wędkując. Lokalni artyści sprzedają tu swoje dzieła, obrazy, gadżety itp. Clearwater Beach to również inne atrakcje niż samo plażowanie. W pobliżu znajduje się delfinarium ze słynnym delfinem o imieniu Winter, bohaterem filmu Dolphin Tale.

Clearwater Beach położona jest na zachodnim wybrzeżu Florydy w zatoce meksykańskiej jest więc również wspaniałym miejscem dla fanów wędkarstwa. Nie jest to żaden sekret, że Floryda słynie ze świetnych pól golfowych, na których można grać przez cały rok ze względu na korzystny klimat. To tu także znajdziecie bajeczne miejsca do gry w golfa dla wszystkich bez względu na poziom zaawansowania. Clearwater Beach jest położone 30 km od lotniska w Tampa i ok 40 km od jego centrum. Polecamy więc to miejsce fanom błogiego wypoczynku, w wyjątkowo malowniczym krajobrazie i umiarkowanym klimacie.

Na koniec chcialibyśmy zaznaczyć, że jest to miejscowość polecana szczególnie osobom w średnim wieku i starszym oraz rodzinom z dziećmi. Młodzież, jak i studenci mogą z Clearwater Beach wrócić nieco znudzeni. Chyba, że cenią sobie ponad wszystko spokój i czystość oraz kochają grać w golfa i wędkować.

Nasza podróż do Clearwater Beach okazała się być idealnym pomysłem na urlop. Nie zapomnimy tej cudownej bryzy, przepięknej plaży i przepysznych owoców morza dostępnych w każdej restauracji.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena