Pisałam o wykonaniu strony internetowej, prowadzeniu bloga. W tekstach przewijało się tajemnicze słowo „hosting”. Tak, jak tytuł wskazuje, wiele osób posługuje się nim, jednak nie wszyscy wiedzą co to takiego i do jakich celów służy. Ten artykuł jest specjalnie dla ludzi nieobeznanych w tym temacie.

Data dodania: 2014-08-23

Wyświetleń: 1734

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Hosting - każdy mówi, nie każdy zna

Jak już pisałam, Internet jest nieodzowną częścią życia człowieka. Pomaga mu w załatwieniu wielu spraw. Posiada wady, jak i zalety, jednak rozważne korzystanie z niego przynosi złożony skutek i nie wyrządza nikomu krzywdy. 

Nawiązując do artykułu „Tworzenie stron internetowych - zrób to sam!”, przedstawię problem rozpoczęty w bieżącym tytule. Kupiona domena, czyli nazwa naszej witryny, nie jest jedynym warunkiem, który należy spełnić by całość jako tako funkcjonowała w sieci. Bardzo ważną rolę odgrywa rzeczowy hosting.

Hosting to ilość miejsca na serwerze potrzebna do pomieszczenia zawartości strony internetowej. Na tej przestrzeni będzie pracować nasza strona internetowa. Dlatego bardzo ważne jest, aby zapoznać się z kilkoma dostawcami hostingowymi i wybrać odpowiednią ofertę. Aby wybrać pakiet najkorzystniejszy dla naszych potrzeb, musimy wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych szczegółów. Na pewno trzeba liczyć się z tym, iż będziemy musieli na to przeznaczyć pewną ilość pieniędzy. Jaka to będzie kwota, zależy od tego, którego dostawcę wybierzemy. Hosting płatny jest lepszy od darmowego, ponieważ posiada większe parametry jeśli chodzi o pojemność konta. Dzięki temu strona internetowa czy e-sklep będzie działał na najwyższych obrotach i spełni nasze oczekiwania i postawione zamiary. Ponadto na stronie, która jest umieszczona na płatnym serwerze, nie będą pojawiały się reklamy, które zniechęcą odwiedzających do zaglądania na Twoją stronę. Ponadto będą występowały utrudnienia techniczne takie jak ograniczenia związane z miesięcznym transferem, brakiem dostępu do baz danych czy też brakiem dostępu do języków skryptowych. 

Przed ostatecznym wyborem, należy upewnić się, że decydujemy się na naprawdę bezpieczny hosting. Głównymi cechami jakimi się charakteryzuje jest: back up baz danych; profesjonalna pomoc techniczna; niezawodność serwera, ochrona antyspamowa i antyhakerska. Należy pamiętać, że cena oferowanych usług musi iść w parze z ich jakością. Musimy być bardzo czujni pod tym względem, ponieważ od tego zależy bezpieczeństwo klientów i innych osób logujących się na naszą stronę. Na pewno żadne z Was nie chciałoby spotkać się z niemiłym oskarżeniem o kradzież poufnych informacji znajdujących się właśnie na naszej stronie internetowej.

Aby uniknąć tych i wielu innych nieprzyjemności należy zadbać o najmniejszy szczegół. Należy kierować się zasadą: bezpieczeństwo odwiedzających, to również moje bezpieczeństwo. Jeśli zdecydowaliście się otworzyć e-biznes i myślicie o nim naprawdę poważnie, to równie odpowiedzialnie podejdźcie do sprawy. Dzięki temu zdobędziecie zaufanie i wielu stałych odwiedzających.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena