Teoretycznie zakup mebli nie przedstawia większego problemu: wystarczy wejść do hipermarketu albo wykonać parę kliknięć w sklepie internetowym. Sęk w tym, że spośród osób, które swoje problemy próbowały rozwiązać w ten sposób, niewiele jest zadowolonych.

Data dodania: 2014-06-20

Wyświetleń: 986

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Projekt indywidualny, czyli jasna sprawa

Dziś projektowaniem wnętrz zajmują się designerzy, których głównym zmartwieniem jest stworzenie czegoś całkowicie unikalnego i niepowtarzalnego. Tak długo, jak projekt jest funkcjonalny, nie rodzi to większych obiekcji, ale i tak pojawiają się problemy – ponieważ w mieszkaniach i domach wykorzystuje się mnóstwo sprzętu, mebli, gadżetów i akcesoriów, niewiele spraw można załatwić, jeśli korzysta się tylko ze standardowych rozwiązań. Zamówienie mebli na miarę jest często jedynym logicznym wyborem. Jeśli wnętrze ma być naprawdę indywidualne, to jest to sprawa najwyższej wagi.

Meble na wymiar to idealne rozwiązanie do designerskich wnętrz. Stoły, biurka, krzesła czy komody według indywidualnego projektu to te elementy wnętrza, które nadają mu charakter. Niezależnie od tego, co jeszcze znajdzie się w pokoju, zawsze to właśnie układ przestrzenny i meble w głównej mierze decydują o ocenie całości, a cała reszta to jedynie dodatki.

Kiedy w grę wchodzi funkcjonalność

W wielu mieszkaniach i domach – projektowanych przez różnych architektów i w różnych czasach – pojawia się problem funkcjonalności. Czasem wstawienie stołu o standardowych wymiarach może sparaliżować życie w całej jadalni, niekiedy nie ma sposobu, aby meblościankę o typowych wymiarach ustawić w pokoju tak, aby była ona w pełni funkcjonalna. Często wystarczy jedynie odrobinę zmienić wymiary projektów, aby uzyskać meble o idealnej bryle, dzięki której funkcjonalność nie będzie zagrożona.

Problemy z producentami

Wiele osób, które zamawiały meble na wymiar, spotkało się z kilkoma podstawowymi problemami. Po pierwsze, są producenci, którzy owszem, dostosowują wymiary, ale nie wykonują zamówień indywidualnych, a jedynie korzystają z własnych projektów. To rozwiązanie oczywiście dalekie jest od ideału, choć już o niebo lesze niż korzystanie wyłącznie z gotowych mebli. Drugi problem, jeszcze powszechniejszy, to, niestety, niekompetencja. To temat rzeka, ale skróćmy go do niezbędnego minimum: dobry stolarz meblowy jest w stanie wykonać każdy projekt w ramach określonych możliwości technicznych i nigdy nie obiecuje przygotowania mebli według niemożliwego do realizacji projektu. Jako klient musisz zdawać sobie sprawę z tego, że są meble łatwiejsze i trudniejsze do wykonania, a zwykle różnica polega na tym, że w tych drugich trzeba albo robić więcej operacji ręcznie, albo użyć bardziej zaawansowanych maszyn. Kiepski park maszynowy albo brak doświadczenia to poważna przeszkoda, dlatego do wyboru stolarza trzeba się przyłożyć naprawdę bardzo solidnie.

Prestiż nie jest bez znaczenia

Główną cechą mebli powinna być funkcjonalność i wiążąca się z nią nierozerwalnie wygoda korzystania. O dobrych meblach można jednak powiedzieć, że są one produktem luksusowym, więc podnoszą prestiż. Użycie szlachetnych gatunków drewna albo innych materiałów wysokiej jakości sprawia, że na meble nie można już patrzeć wyłącznie jak na element użytkowy przestrzeni mieszkaniowej. W tym momencie nawet komoda może być traktowana niemal jako dzieło sztuki użytkowej.

Prestiżowe meble na wymiar to powód do dumy. Można im nadać niemal dowolną formę, ale warunek jest tutaj jeden – muszą być idealnie wykonane, więc nie można zamówić ich u dobrego stolarza. Tu potrzebny jest bowiem nie tylko dobry fachowiec, ale wręcz najlepszy z najlepszych. Czy wiesz, gdzie możesz takiego znaleźć?

Licencja: Creative Commons
0 Ocena