Czy wszystkie dzieci mają równe szanse? Dzieci rodzą się takie same. W momencie narodzin mają takie same szanse jak ich rówieśnicy. Jednak kiedy dorastają, okazuje się, że szanse chociaż równe na początku teraz są mocno zróżnicowane....

Data dodania: 2008-05-26

Wyświetleń: 13800

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czy wszystkie dzieci mają równe szanse?
Dzieci rodzą się takie same. W momencie narodzin mają takie same szanse jak ich rówieśnicy.
Jednak kiedy dorastają, okazuje się, że szanse chociaż równe na początku teraz są mocno zróżnicowane.

Jedne dzieci wyrastają na polityków, inne biznesmenów. Kiedy dorosną wiedzą jak zdobywać pieniądze. Ale są też i takie, które w przyszłości będą mieć niskie pensje, nieciekawe perspektywy i finansowe trudności.

Twoje dziecko nie musi borykać się z takimi problemami, pod warunkiem, że odpowiednio wcześnie przygotujesz je do dorosłego życia. Pod warunkiem, że wprowadzisz je w tajniki finansów już teraz.

Obecnie masz możliwość skorzystania z płatnych, jak i darmowych publikacji , gier. Narzędzia te ułatwią Twojemu dziecku poznanie sztuki zdobywania pieniędzy.

Dzięki wcześnie rozpoczętej edukacji finansowej w porę zatroszczysz się o równe szanse Twojego dziecka i co więcej wyposażysz go w wiedzę, która w jego dorosłym życiu będzie stale procentować.

Jako rodzic możesz pomóc dziecku już teraz budować podwaliny, fundamenty pod jego dorosłe życie.

Czytaj na temat wychowania dzieci, ich rozwoju. Unikaj błędów. Nie podcinaj dziecku skrzydeł. Nie zabijaj w nim jego ciekawości świata, chęci do próbowania nowych rzeczy. Nie strasz dziecka, mówiąc mu, że czegoś nie osiągnie.

Spacerując w ostatni weekend zobaczyłam tatę z córeczką. Uczyła się jeździć na rowerku. Chciala spróbować pojechać sama. Na to tata:
- Nawet nie próbuj tego robić, jeszcze nie potrafisz.

Ten tekst mocno mnie poruszył. Ile razy rodzice mówią tak dzieciom?:

- Nie rób tego, to nie dla Ciebie...a po latach?

Jaki będą mieć te dzieci stosunek do poznawania nowych rzeczy? Do stawiania czoła przeciwnościom losu? Ile będą mieć sił do walki o swoje lepsze jutro? Ile będą mieć pewności siebie?

Daj swojemu dziecku szansę na sukces. Wspieraj jego działania, ucz otwartości. Pamiętaj, że im więcej dasz mu pewności siebie, tym więcej będzie jej miało kiedy dorośnie.

Korzystaj z dostępnych materiałów, pomocy w przygotowaniu dziecka do dorosłego życia pełnego sukcesów.

Zobacz wybrane pozycje:
Droga do sukcesu
Inteligencja Twojego dziecka

Odwiedzaj stronę Edukacja Finansowa Dzieci
Licencja: Creative Commons
0 Ocena