Podłoga jest jednym z najważniejszych elementów nadających wnętrzu naszego domu odpowiedniego charakteru. Na równi ze ścianami kreuje ona wizerunek danego wnętrza, dlatego też tak ważna jest decyzja o jej wyborze. Decyzja ta musi być przemyślana, ponieważ podłogę wybieramy na lata i musi ona być zarówno estetyczna, jak i praktyczna i trwała.

Data dodania: 2014-04-24

Wyświetleń: 830

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Zalety drewnianych podług - wood flooring

Obecnie na rynku mamy bardzo szeroką gamę rozwiązań, z których najciekawszym wydaje się podłoga drewniana. Naturalne drewno nigdy nie wychodzi z mody i jako materiał na podłogę jest stosowany w domach od wielu wieków. Początkowo powodem tego był fakt, iż drewno było materiałem tanim, ogólnodostępnym i praktycznym. Obecnie podłogi drewniane są postrzegane, jako rozwiązanie symbolizujące zamożność i dobry gust gospodarza domu. Podłogi drewniane charakteryzuje ponadczasowa elegancja, która podkreśla i uszlachetnia wygląd pomieszczenia nadając mu naturalnego piękna, ciepła i elegancji.

W obecnych czasach dzięki zaawansowanym technologiom obróbki drewna, producenci podłóg drewnianych oferują szeroką gamę wzorów i kolorów. Daje to klientom możliwość łatwego dobrania podłogi do wnętrza, tak, aby osiągnąć zamierzony efekt wizualny. W zależności od gustu właściciela podłogi mogą być utrzymane w jasnej lub ciemnej tonacji, a słoje drewna mogą być wyraziste lub bardziej subtelne. To wszystko powoduje, że podłoga drewniana łatwo komponuje się z innymi elementami wystroju wnętrza i nadaje im charakterystycznego, klasycznego wyglądu.

Poza walorami czysto estetycznymi podłogi drewniane posiadają również szereg innych, praktycznych cech, które powodują, że podłogi te są coraz częstszym wyborem osób projektujących własne mieszkanie. Ich główną, praktyczną zaletą jest niezwykła trwałość i możliwość wielokrotnego odnawiania poprzez cyklinowanie. Zabieg ten powoduje, że podłoga wygląda jak nowa i możemy się nią cieszyć przez długie lata. Prawidłowo konserwowana podłoga może przetrwać w dobrym stanie przez dziesięciolecia.

Podłogi drewniane przez wielu fachowców są uznawane za rozwiązanie najlepsze i najzdrowsze dla domowników. Podłogi z tego materiału "oddychają", dzięki czemu regulują mikroklimat pomieszczeń, ponadto absorbują wilgotność i oddają ją z powrotem, gdy powietrze staje się suche. Podłogi z drewna nie elektryzują się i nie przyciągają kurzu, przez co ograniczają obecność roztoczy. Jest bardzo istotne dla alergików. Każda podłoga drewniana zapewnia izolację termiczną, co powoduje, że jest ciepła w dotyku. Podłogi wykonane z drewna gwarantują również izolację akustyczną i niwelują w pomieszczeniu efekt echa.

Kolejną zaletą podłóg tego typu jest ich ekologiczność. Drewno jest łatwe w składowaniu i utylizacji, stanowi materiał przyjazny środowisku. Po zdemontowaniu ulega szybkiemu procesowi biodegradacji.

Wszystkie te cechy sprawiają, że warto zainwestować w drewnianą podłogę w naszych wnętrzach. Zalety estetyczne, praktyczne i zdrowotne takich podłóg sprawiają, że zaspokoją one gust nawet najbardziej wybrednych projektantów i domowników.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena