Data dodania: 2014-04-03

Wyświetleń: 1024

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIADOMOŚĆ

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Znakomita reżyserka Agnieszka Holland i jej nominowany do Oskara film „W ciemności” był tematem pierwszego spotkania Klubu Dyskusyjnego Diverbium.   


Uczestniczący w debacie uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 2 w Krakowie dyskutowali między innymi o koncepcji postaci pojawiających się w filmie „W ciemności” i przybliżyli sobie sylwetkę trzykrotnie nominowanej do Oskara reżyserki Agnieszki Holland. Poznali także rozmaite zakulisowe ciekawostki, szczegóły dotyczące warunków realizacji filmu i sposobu kręcenia zdjęć.  


- Lubimy dyskutować na różne tematy, a na lekcjach często nie ma na to czasu. Poza tym dyskusje są ciekawsze, gdy biorą w nich udział osoby zainteresowane, a na spotkanie można się wcześniej przygotować, coś poczytać lub obejrzeć – przyznają uczestnicy Klubu Dyskusyjnego Diverbium.


W inicjatywę zaangażowała się Fundacja im. Profesora Kazimierza Bartla, która objęła Klub Dyskusyjny patronatem. Celem działalności fundacji jest wspieranie rozwoju szkolnictwa w Polsce poprzez wspomaganie młodzieży, rozpowszechnianie jej osiągnięć, a także propagowanie edukacji i wiedzy historycznej. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena