Moje tłumaczenie ciekawego artykułu Lena Penzo z nowojorskiego businessinsider.com, który po publikacji w sierpniu został uaktualniony kilka dni temu na jego blogu.

Data dodania: 2014-03-15

Wyświetleń: 2400

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

19 rzeczy, których mieszkający po sąsiedzku milioner nigdy Ci nie zdradzi

"Chociaż obecnie posiadanie miliona dolarów nie jest już tak imponującą kwotą jak to było kiedyś, to nadal jest to coś.

Jak doniósł Reuters w Stanach Zjednoczonych już w roku 2009 żyło 7.8 milionów milionerów. Jak podał raport CNBS w 2013 było ich już 13.2 miliona. To jest na tyle duża liczba, że szanse iż jeden z nich mieszka w okolicy przeciętnego amerykanina są poważne.

Cóż, jest nawet szansa że jeden z nich może być nawet Twoim sąsiadem. Co więcej, szanse na to że faktycznie nim jest są całkiem znaczące.

No tak, prawdopodobnie pomyślisz teraz "Hej, ty nie znasz mojego sąsiada. Ten facet raczej na milionera nie wygląda."

Ale wiesz co? Milioner, który jest naprawdę inteligentny finansowo nie będzie zbyt łatwo rozpoznawalny.

1. Zawsze wydaje mniej niż zarabia. W rzeczywistości jego mantrą jest iż w dłuższej perspektywie lepiej jest, jeśli staramy się być anonimowym bogatym, niż wyróżniając się.

2. On wie, że cierpliwość jest cnotą. Niewielkie szanse są, że staniesz się z dnia na dzień milionerem. Jeśli jesteś podobny do niego, to Twoje bogactwo będzie powstawać stopniowo, przez długotrwałe oszczędzanie pieniędzy, trwające nawet dziesięciolecia.

3. Gdy wstąpisz do jego niepozornego domu, zobaczysz że pija się tu popularną kawę zamiast chodzić do Starbucks-a . Jeśli potrzebujesz podwózki autem, przygotuj się na przejażdżkę jego dziesięcioletnim, staromodnym sedanem. A jeśli uważasz, że w ten sposób sprawia wrażenie biedaka, zapytaj go czy go to obchodzi. (Na pewno nie dba o to)

4. Zawsze spłaca swoje karty kredytowe na koniec miesiąca. On jest wystarczająco sprytny, aby zrozumieć, że jeśli ktoś nie może sobie pozwolić, aby zapłacić za coś gotówką, to po prostu nie może sobie na to coś pozwolić.

5. Wcześnie zdał sobie sprawę, że za pieniądze nie kupi sobie szczęścia. Jeśli szukasz nirwany powinieneś raczej skupić się na osiągnięciu wolności finansowej.

6. On nigdy nie zapomina, że wolność finansowa jest stanem umysłu, który pochodzi od bycia wolnym od zadłużenia. To jest najlepsze co możesz osiągnąć i to niezależnie od poziomu Twoich dochodów.

7. On wie, że pozyskanie dodatkowej pracy nie tylko zwiększa szybciej poziom konta bankowego ale również sprawia, że ​​jesteś zajęty - a jak jesteś zajęty to utrudnia Ci to wydawanie tego, co już masz.

8. On rozumie, że pieniądze są jak małe dzieci, które są niezdolne do zarządzania samymi sobie. Poza tym - nie możesz oczekiwać, że majątek będzie rósł i dojrzewał, to jak powinien, bez jakiejś skonkretyzowanej formy zarządzania nim.

9. Jest on wielkim zwolennikiem płacenia samemu sobie w pierwszej kolejności. Robiąc z tego istotne założenie finansów osobistych tworzy w tej sposób świetny mechanizm aby budować swoje oszczędności i tak wpaja sam sobie odpowiednią dyscyplinę w kwestii finansów.

10. Pomimo, iż jest to możliwe aby stać się bogatym spędzając swoje życie robiąc coś, czego nie lubisz, on zastanawia się po co to robić. Przecież życie jest takie krótkie.

11. On wie, że jeśli nie planujesz to tak samo, jakby planować niepowodzenie. Wie również, że są milionerzy, którzy osiągnęli ten poziom bez planu, a jedynie z powodu szczęśliwego fartu. Niestety, to nie wystarczy kiedy po prostu oświadczysz, że chcesz być wolny finansowo.

12. Kiedy nadszedł czas w którym ustanawiał swój plan finansowo-oszczędnościowy nie bał się myśleć w kategoriach rzeczy wielkich. Sukces finansowy wymaga, byś ​​miał wizję, która jest znacznie szersza niż to, co możesz obecnie zaakceptować.

13. W międzyczasie dowiedział się, że ciężka praca często może pomóc nadrobić wiele błędów finansowych - a Ty będziesz robił takie błędy.

14. Zdaje sobie sprawę, że zawsze coś nieoczekiwanego może się wydarzyć i dlatego jeśli jesteś wystarczająco mądry i zabezpieczysz się przed ryzykiem. Pamiętaj, że możliwość bankructwa czyha tuż za rogiem i może wydarzyć się z różnych przyczyn: śmierć żywiciela rodziny, rozwód lub niepełnosprawność, która prowadzi do utraty pracy.

15. On zrozumiał, że czas jest sprzymierzeńcem młodych. Miał na tyle szczęścia, aby rozpocząć oszczędzanie w wieku około dwudziestu lat, aby maksymalnie wykorzystać moc dywersyfikacji lokowania swoich oszczędności.

16. On wie, że nie możesz wydać tego, czego nie widzisz. Uważa, że należy używać automatycznych potrąceń z pensji i tak budować swoją emeryturę oraz inne rachunki oszczędnościowe. Wraz ze wzrostem wynagrodzenia można bezboleśnie zwiększyć rozmiar tych potrąceń.

17. Ma pracę, którą kocha, pomimo iż nie musi pracować, bo wszystko, czego jest właścicielem przynosi mu dochody - i tak jest od lat.

18. On jakoś nie jest pod wrażeniem, że jeździsz swoim luksusowym samochodem i żyjesz w posiadłości, która jest o dwa rozmiary za duża dla Ciebie i Twojej czteroosobowej rodziny.

19. Po sześciu miesiącach proszenia w końcu przestaje czekać na zwrot swojego sekatora. Złamał się i kupił sobie nowy w zeszłym miesiącu. Nie ma urazy i wie, że może sobie na to pozwolić.

I to wszystko. Teraz już wiesz czego Twój sąsiad milioner nigdy Ci nie zdradzi.

Aha, hmmmm, czy byłbyś tak uprzejmy, aby zachować to tylko między Tobą a mną? Nie chciałbym nikogo wzburzyć lub by stało się to przyczyną sąsiedzkich waśni.

Dzięki!"

Korzystaj mądrze, życzę Ci sukcesów.

Robert Szymonek

Licencja: Creative Commons
1 Ocena