Kiedyś w Stanach Zjednoczonych istniało coś takiego, jak fotel telewizyjny i wciąż od czasu do czasu można się spotkać z takim wynalazkiem. Był on bardzo prosty i jego działanie polegało po prostu na tym, że po przestawieniu odpowiedniej wajchy, jego oparcie odchylało się w tył pod katem około trzydziestu stopni.

Img

Dodatkowo w takim fotelu wysuwał się specjalny podnóżek dający oparcie dla ułożonych pod katem nóg. Nikt się wtedy jeszcze nie zajmował zdrowym oglądaniem telewizji, ale producenci takiego fotela intuicyjnie stworzyli naprawdę świetny sprzęt. Dzisiaj idea fotela telewizyjnego wygląda trochę inaczej. 

Co każdy fotel telewizyjny mieć powinien

Fotele telewizyjne to siedziska o dość specyficznym zastosowaniu. Bardzo rzadko zdarza nam się bowiem w innej sytuacji po prostu usiąść i nic nie robić przez nawet kilka godzin. Fotele gabinetowe teoretycznie mają przed sobą postawione podobne działania, ale w praktyce cały czas się w nich wiercimy, przynajmniej nasze dłonie nad czymś pracują i nie pozostajemy całkiem bez ruchu.

Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ w fotelach telewizyjnych możemy ułożyć się w pozycji imitującej wygodę, a tak naprawdę deformującej nasz kręgosłup, co odczuwamy potem jako ból całego ciała po dłuższym pozostawaniu w bezruchu. Pojedyncze takie sytuacje nie są oczywiście w żaden sposób groźne, ale przez lata można się nabawić nawet zwyrodnienia kręgosłupa. W fotelu telewizyjnym po prostu powinniśmy mieć układ uniemożliwiający nam złe siedzenie poprzez sugerowanie organizmowi odpowiedniej pozycji. 

Wyjątkowe fotele masujące

Powyższe założenie najlepiej spełniają różnego rodzaju fotele masujące. Ich zadaniem jest nie tylko ułożenie nas w odpowiedniej pozycji, ale także zapewnienie nam odpowiedniej stymulacji. Odbywa się ona na bardzo różne sposoby, w które nie warto się w tym miejscu zagłębiać, ale trzeba powiedzieć, że takie fotele z masażem wymuszają na nas odpowiednią pozycję, ale w jej ramach nie tylko dopasowują się do szczegółów anatomicznych naszej budowy, ale chwilę później zaczynają stymulację. Zwykłą stymulację relaksacyjną, albo stymulacje typowo leczniczą. Wszystko zależy oczywiście, jak bogaty model fotela telewizyjnego z masażem sobie sprawimy i na jaką funkcję go ustawimy.

Licencja: Creative Commons