Klasyczne meble rattanowe nadają się głównie do wnętrza domu. Sprawdzają się one znakomicie w ciepłych wnętrzach, przede wszystkim w jadalniach, a także na przykład na zamkniętych werandach. Nie ma żadnego powodu, by nie umieszczać mebli rattanowych w innych miejscach domu.
Znacznie gorzej wygląda sytuacja w ogrodzie. Tutaj meble rattanowe przez pewien okres czasu były bardzo popularne, ale szybko okazało się, że nie za bardzo radzą sobie z odbarwieniami spowodowanymi przez wypadki przy grillowaniu, a do tego, jeśli długo pozostają w ziemi przy kiepskich warunkach pogodowych, zaczną nam zwyczajnie gnić. Do tego dochodzi jeszcze problem związany z odbarwieniami na słońcu. Kłopoty te można oczywiście bardzo łatwo zlikwidować poprzez odpowiednie zabezpieczanie mebli w czasie, kiedy nie są wykorzystywane. Wystarczy do tego odrobina powierzchni garażu i już. Jest też jednak inne rozwiązanie, które pozwala nam się cieszyć z rattanu bez konieczności martwienia się o możliwe zniszczenia.
Meble rattanowe mogą być wykonywane z tak zwanego technorattanu. Na pierwszy rzut oka, meble z technorattanu i meble rattanowe są całkowicie nie do odróżnienia. Kiedy są nowe. Mające przynajmniej dwa lata mebelki odróżnimy już od siebie dość łatwo, a jeśli nie dbaliśmy odpowiednio o meble rattanowe, rozróżnienie będzie banalnie proste. Technorattan jest specjalnie wzmocnioną wersją rattanu, która została przygotowana do radzenia sobie z najpopularniejszymi zagrożeniami. Nie odbarwia się on i nie przejmuje pigmentu z żywności. Jest on także bardzo odporny na gnicie, dzięki czemu można teoretycznie pozostawiać go na dworze nawet na zimę, co mimo wszystko jest raczej odradzane. Nie ma żadnych przeciwwskazań dotyczących korzystania z technorattanu we wnętrzach, dzięki czemu jedynym elementem pozostającym na liście naszych kryteriów wyboru pozostaje tylko to, czy dane meble rattanowe nam się podobają, czy raczej wolelibyśmy zainwestować w coś innego. To jest naprawdę takie proste.