Każde dziecko chce, aby dzień jego urodzin był wyjątkowy. Zadbaj więc o to, aby takim go zapamiętało. Postaraj się przygotować mieszkanie na ten szczególny dzień. Najważniejsze. Opróżnij pokój z rzeczy które łatwo można popsuć, zbić lub ubrudzić. Wynieś także niepotrzebne meble lub kwiat...

Data dodania: 2008-04-23

Wyświetleń: 5409

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Każde dziecko chce, aby dzień jego urodzin był wyjątkowy. Zadbaj więc o to, aby takim go zapamietało. Postaraj się przygotować mieszkanie na ten szczególny dzień.

Najważniejsze.
Opróżnij pokój z rzeczy które łatwo można popsuć, zbić lub ubrudzić. Wynieś także niepotrzebne meble lub kwiaty. Im mniej rzeczy tym lepsza zabawa dla dzieci i większy spokój dla Ciebie.

Udekoruj pokój.
Miejsce, w którym będą dzieci postaraj się wyjątkowo ozdobić: zawieś balony lub serpentyny, albo zrób ozdobne sznureczki do których poprzywiązuj cukierki i zawieś je w oknach jako słodkie zasłonki ( sprawdza się raczej przy starszych dzieciach, młodsze mogą pozbawić Cię karnisza), możesz także wykorzystać lampki choinkowe lub dekoracyjne motywy wycięte z papieru.

Udekoruj stół.
Możesz wykorzystać ozdobne serwetki, ale także możesz wyciąć serwetki z papieru kolorowego lub bibuły. Najlepiej także przygotuj zastawę z nietłukących się materiałów. A wszystkie przekąski zrób niewielkich rozmiarów, tak aby dzieci
mogły je zjeść na jeden raz.

Przygotuj kotyliony
z imionami zaproszonych gości. Nie wszystkie dzieci sie znają, łatwiej będzie im się do siebie zwracać. Przy młodszych dzieciach weź pod uwagę, że nie wszystkie dzieci umieją czytać, więc zrób kotyliony obrazkowe np. ze zwierzętami lub postaciami z bajek.

Wymyśl temat
Możesz także spróbować zorganizować przyjęcie tematyczne, wtedy też postaraj się udekorować pokój w nawiązaniu do tematyki. Może to być:
-dziki zachód (tradycyjny, ale chyba niezbyt popularny obecnie, akcesoria kowbojów i indian),
-czarodziejska szkoła ( na fali popularności pewnego Harrego),
-różowe przyjęcie dla ksieżniczek (dziewczynki będą zachwycone),
-męskie przyjęcie dla twardzieli ( z mnóstwem konkursów sprawnościowych, najlepiej z dekoracją z siatki maskującej:).

Pomysłów jest wiele wszystko zależy od zainteresowań dziecka i jego przyjaciół. Warto także zaangażować dzieci w prace przygotowawcze. Na pewno sprawi im to przyjemność i będą dumne, że same potrafią zadbać o swoich gości.


Licencja: Creative Commons
2 Ocena