Data dodania: 2013-09-16

Wyświetleń: 1188

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIADOMOŚĆ

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Większość Użytkowników portali bazodanowych  ma szczere i uczciwe zamiary. Niestety, czasem zdarzają się również wyjątki. Przedstawiam pięć  wskazówek, które pomogą Ci w gronie dużej liczby Użytkowników rozpoznać tych, których intencje są nie do końca szczere.

1. Sprawdzaj podejrzane wypowiedzi.
Sprawdzaj wypowiedzi i wpisy w profilu, które wydają Ci się podejrzane. Jeśli nie jesteś pewny poprawności wypowiedzi, lepiej jest unikać takiego kontaktu.

2. Uważaj na dane osobowe.
To oczywiste, że jeśli poznajemy kogoś przez internet, chcemy się dowiedzieć o nim jak najwięcej. Najchętniej zamienilibyśmy od razu kontakt mailowy na rozmowy telefoniczne. Pamiętaj jednak, że jeśli udostępnisz swoje dane osobowe, takie jak prywatny numer telefonu, czy adres zamieszkania, nie będziesz mógł żądać już ich zwrotu. Najlepiej nie podawaj danych prywatnych. To tylko a może aż internet i nie powinny być podawane dane wrażliwe. Uważaj też szczególnie na osoby żądające wielu informacji na Twój temat i wywierające na Tobie presję, gdy odmawiasz podania tych informacji.

3. Uważaj na prośby o pomoc pieniężną.
Jeśli ktoś prosi Cię o pomoc finansową, prawie zawsze chodzi o oszustwo. Nie twierdzę, że zdarzają się wyjątkowe sytuace. Bądź zatem bardzo ostrożny, najpierw dokładnie sprawdź i nie przekazuj od razu innym osobom żadanych pieniędzy. Jeśli spotkasz się z taką prośbą, koniecznie zawiadom administratorów!

4. Nie śpiesz się.
Zdecyduj się na kontakt osobisty w odpowiedzialny sposób. Wszystko ma swój rytm i czas. Możesz udostępnić numer telefonu lub adres firmy, ale zrób to dopiero wtedy, gdy wiesz, że to właściwa osoba, która na to zasługuje. Nie musisz się również spieszyć z decyzją o spotkaniu. Jeśli druga osoba zbyt szybko i natarczywie chce uzyskać wszystkie informacje o Tobie,  Twojej pracy, lub szybko spotkać, nie bój się powiedzieć, że to jeszcze nie jest właściwy moment. Jeśli nie potrafi tego zrozumieć i zaakceptować, zastanów się, czy chcesz pozostać z ta osobą jeszcze w kontakcie. Oczywiście każda decyzja musi być rozpatrywana indywidualnie. W życiu występują czasem sytuacje, które wymagają szybkiej decyzji.

5. Bezpieczeństwo na pierwszym spotkaniu.
Pierwsze spotkanie stanowi bardzo ważny moment w powstałej relacji. Po często długotrwałej korespondencji mailowej i telefonicznej, zdaje się, że wystarczająco uzgodniliśmy warunki i powinniśmy się spotkać. Takie spotkanie powinno odbyć się w dowolnym uzgodnionym miejscu. Gdy nie mamy jednak dużej pewności umawiaj się na pierwsze spotkanie i pamiętaj o kilku zasadach:
- Wybierz miejsce publiczne, w którym będą również inne osoby.
- Poinformuj kilka osób o tym, gdzie i z kim się spotykasz.
- Zachowaj umiar w spożywaniu jedzenia i alkoholu.
- Nie pozostawiaj swoich rzeczy bez opieki.
- Na takie spotkanie udaj się z drugą osobą.
- Nie zapomnij, że względy kulturowe i język to podstawa na wstępie.

Proszę, podziel się ze mną swoją opinią.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena