Istnieje w życiu wiele rzeczy i zdarzeń, których musimy doświadczyć na własnej skórze. Kierowcy, na przykład, doświadczą z pewnością, na którymś etapie swojej kariery, jakiegoś rodzaju usterki pojazdu.

Data dodania: 2013-08-19

Wyświetleń: 1079

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Transport na lawecie i autopomoc

Być może będzie to drobnostka, ale niekoniecznie będą mieli tyle szczęścia. Niezbędnym może okazać się przewiezienie uszkodzonego samochodu do warsztatu. Jak go tam jednak dostarczyć? Transport pojazdu na lawecie oferują przede wszystkim przedsiębiorstwa trudniące się pomocą drogową.

Nieszczególnie problematycznym będzie z pewnością przewiezienie typowego samochodu osobowego. Lawety, które cechują się możliwością przewozu tego typu pojazdów znajdują się na wyposażeniu większości firm zajmujących się pomocą drogową. Problemy możemy jednak napotkać, gdy pragniemy przetransportować większy pojazd – szczególnie, jeżeli chodzi o sporych rozmiarów ciężarówkę. Najprostszym sposobem na uniknięcie tego typu problemu, czyli znalezienia firmy posiadającej odpowiednich rozmiarów lawetę tudzież autolawetę, jest zapoznanie się z ofertami różnorodnych przedsiębiorstw świadczących usługi pomocy drogowej zawczasu. W przypadku, gdy jesteśmy właścicielami ciężarówki, wykażemy się rozsądkiem przechowując w schowku auta lub w portfelu albo w pamięci telefonu, numer do odpowiedniej autopomocy.

Podczas przewozu auta, szczególnie dla właścicieli pojazdów z wyższej półki, jest z pewnością kwestia bezpieczeństwa i braku ewentualnych uszkodzeń. Najlepszym rozwiązaniem tutaj będzie poszukanie pomocy drogowej oferującej przewóz autolawetą, a nie lawetą. Mają one, bowiem tą zaletę, iż dzięki stałemu zespoleniu z kokpitem kierującym, są łatwiejsze w manewrowaniu. Zmniejsza się wtedy ryzyko przemieszczenia samochodu tudzież jego otarcia. Jednakowoż bezpieczeństwo to nie tylko najnowszy sprzęt, ale również doświadczona ekipa i firma z wieloletnim stażem na rynku w swojej dziedzinie. Ponownie wracamy, więc do podkreślania wagi wcześniejszego zapoznania się z ofertami auto pomocy i znalezienie tej, której będziemy w stanie w pełni zaufać.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena