Jeżeli marzy Ci się podroż do miejsca, w którym przeżyjesz niezapomniane chwile oraz nacieszysz oko pięknymi krajobrazami, to najlepszym wyborem będzie Toskania. Jeśli się tam raz wybierzesz, już zawsze będziesz powracał do tej magicznej krainy odkrywając nowe doznania.

Data dodania: 2013-07-02

Wyświetleń: 1650

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Toskania - wakacje dla romantyków

Podstawowe informacje o Toskanii

Toskania leży w samym środku Włoch. Na północy graniczy z Ligurią i Emilią-Romanią, na południu z Lacjum, od wschodu z Umbrią i Marche, a od zachodu ciągnie się do wybrzeży Morza Tyrreńskiego.
Klimat toskański jest bardzo łagodny. W Toskanii od kwietnia do października jest zawsze ciepło i słonecznie, dlatego urlopowicze nie muszą się obawiać, że pogoda nie będzie im dopisywać.

Atrakcje turystyczne

Przede wszystkim w planie podróży nie może zabraknąć wycieczki do Florencji. Wąskie alejki i zabytkowa architektura przeniesie cię do średniowiecznej epoki. Koniecznie musisz zobaczyć najdłużej budowaną (około 600 lat) Katedrę Santa Maria del Fiore na Piazza del Duomo.
Uwaga: jeżeli wybierasz się autem, możesz mieć problem z parkowaniem ze względu na panujący we Florencji ogromnych ruch.

Będąc w Toskanii nie można zapomnieć o wycieczce do Pizy. Znajduje się tam słynna na całym świecie krzywa wieża. Piza to nie tylko wieża, ale także stary rynek, ratusze, katedry oraz urokliwe renesansowe uliczki.

Koniecznie musisz wybrać się do Vinci - miasta, w którym urodził się Leonardo da Vinci. Znajduje się tam muzeum, w którym są wystawione jego dzieła.

Godne polecenia jest również miasto Siena. To piękne, zabytkowe miasto posiada rynek w kształcie muszli, zwany Piazza del Campo. W lipcu odbywają się tam od  kilkuset lat bardzo popularne zawody konne. Ale to nie tylko miasto oferujące zabytki, znajdziesz tu wiele ciekawych barów i knajpek, oferujących wyśmienite wino i lokalne przysmaki.

Jeżeli lubisz ostrą jazdę i jesteś żądny przygód, to idealnym dla ciebie rozwiązaniem będzie wycieczka skuterem po Toskanii. W jeden dzień zwiedzisz przepiękne miasto Lari, objedziesz wzgórza Pizy i wiele innych średniowiecznych miasteczek.

Toskańskie wybrzeże jest niezwykle urokliwe. Jeśli wolisz wypoczynek na plaży, polecam tylko te, które mają wywieszoną „niebieską flagę”. Świadczy to o czystości wody i o ochronie kąpieliska.

Jeżeli zastawiałeś się nad wycieczką do Toskanii lub innym miejscem wypoczynku, to mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu już nie będziesz miał wątpliwości. Toskania to piękne pejzaże, urokliwe uliczki w średniowiecznych miasteczkach, to oryginalne przysmaki i wyborne wino.

Licencja: Creative Commons
1 Ocena